just-get-10[1]

Just Get 10 Oyun İncelemesi | iOS, Android

2048 oyunu, mobil oyunların matematikle nasıl içli dışlı olabileceklerini herkese göstermişti. Ondan önce böylesine kitleleri peşinden sürükleyen bir matematik oyunu yapılmış değildi. Ondan sonra da birçok benzeri çıktı. Biz de, tek hedefi 10’a ulaşmak olan benzer bir oyunu inceledik: Just Get 10

Just Get 10, benzer sayıları bir araya getirip en sonunda 10’a ulaşmayı amaçlayan bir oyundur. 5×5 yani toplamda 25 kareden oluşan oyun alanımızda farklı değerlerde sayılar gelmektedir. Biz, en az iki tane aynı sayıyı bir araya getirip, kaç tane olursa olsun, tek bir karede bir üst sayıya ulaştırmaya çalışıyor ve sonunda 10’a ulaşmak için çaba gösteriyoruz. Yani, 10 tane 1, sadece tek bir karede 2 oluyor. Bunu da mümkün olduğunca benzer sayının yanına yerleştirmeye çalışıyoruz. Yani, 5 tane 2’yi seçtik ve bir kere daha dokunursak bu sayılar tek bir karede toplanacak ve 3 olacak. Bu 3’ün, bir diğer 3’ün yanında olmasına dikkat etmek gerekiyor, ki ikisini bir araya getirip 4 yapabilelim.

Just Get 10, her ne kadar tüm yaş aralıklarına hitap etse de, farklı düşünme, analitik düşünme, matematiksel ve görsel zekayı geliştirme gibi faydalarından dolayı çocukların özellikle oynaması gereken bir oyun. Özellikle, strateji geliştirme, tümevarıma odaklanma, bir sonraki hamleyi düşünme gibi zekayı geliştiren aktiviteler Just Get 10’u farklı bir oyun kılıyor.

Oyun, içerdiği aşırı derecede reklam ile sıkıcı bir hal alabilir. Oyun sonunda ya da oyuna girdiğimizde karşımıza çıkan reklamlara istemeden bile dokunabiliriz. Bu noktada, internet kapalıyken ya da dikkat ederek oynamakta fayda var.

Just Get 10, tüm yaş gruplarından insanların severek oynayabileceği bir oyun. Çocuklarınızla beraber de oynamayı ve yardımlaşmayı da ihmal etmeyin.

appstoreAndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar, toplama
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri zaman, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, şekil, boyut, miktar
Dikkat  Odaklanma
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim Durumu uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi yüksek miktarda var
Geliştirici Veewo
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.veewo.com/games/get10/
Kategori Bulmaca
Boyut 26,7 MB
Yaş Sınırı 10 yaş ve üstü
Platformlar IOS, Android