tiggly chef1

Tiggly Chef Oyun İncelemesi | iOS, Android

Eğitsel mobil oyunların en önemli özelliği, eğlendirerek öğretmeleridir. Çocuklar, bu oyunları oynarken hem eğlenir hem de öğrenirler. Biz de, çocuklarınızın eğlenirken öğrenebilecekleri bu oyunlardan birini sizin için inceledik. Saymayı ve toplama yapmayı mutfakta gerçekleştiren ve bu sayede hem sayıları hem de yiyecekleri tanıtan bir oyun: Tiggly Chef.

Tiggly Chef, çocukların toplama işlemini en rahat şekilde yapabilmelerini sağlayan ve verdiği görevlerle bunu eğlenceli hale getiren bir oyun. Oyunda bizden bir şef seçmemiz isteniyor. Seçtiğimiz şefimize “yamak” olarak yardımcı oluyoruz. O da bize sayıları öğretiyor 🙂 Yemek hazırlaması için gerekli malzemeleri isteyen şefimize istediği sayıda malzemeyi doğru şekilde vermemiz gerekiyor. Örneğin bizden 7 zeytin istiyorsa, ister teker teker, ister farklı kombinasyonlarda bu kadar zeytini tencereye doldurmamız gerekiyor. Doğru seçimi yapıp doğru sayıda malzemeyi tencereye yerleştirince bir sonraki istek geliyor ya da malzemeler tamamlandığı için şefimiz yemeğini hazırlıyor.

Oyun İngilizce olduğu için çocuklar bir yandan saymayı, bir yandan yiyecekleri öğrenirken bir yandan da bunların İngilizce karşılıklarını öğrenebilir. Fakat çocuklar yabancı dil konusunda yeterli değillerse bu oyunu anne ve babaları ile oynamalarında fayda olacaktır.

4 yaş ve üzeri için hazırlanmış bu oyun, çocukların yabancı dil gelişimini, matematiksel zekalarını geliştirebilir ve onlara bu sayede eğlenceli dakikalar geçirtebilir. Oyun içi satın alma gibi negatif unsurlar barındırmayan bu oyunu anne ve babalar da severek oynayacaklardır.

appstoreAndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi, yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür  Aşçılık
Hobi  Yemek yapma
Matematik  Sayma, sayılar, toplama
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme,
Kavramsal Beceri zaman, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, şekil, boyut, miktar
Dikkat  Odaklanma
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Durumu uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orfjinal düşünme
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Tiggly
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi https://www.tiggly.com/tiggly-chef
Kategori Eğitim
Boyut 119 MB
Yaş Sınırı 4 yaş ve üstü
Platformlar IOS, Android