IMG_0268

İyi Geceler Sirki Oyun İncelemesi | iOS, Android

Herkesin uyku öncesinde ve uykuya geçiş aşamasında ihtiyaç duyduğu özellikler farklılık gösterebilir. Kimi tamamen karanlık bir oda, kimi hafif ışıklı bir oda ihtiyacı duyar. Kimi oyuncağı olmadan, kimi de masal dinlemeden asla uykuya dalamaz.

Günümüzde bunlara ek olarak mobil oyun oynamadan uykuya dalamama veya uyumak istememe alışkanlıklarıyla da karşılaşabiliyoruz. İşler böyle olunca, hem çocuğunuzun uyumasına yardımcı olacak, hem de tehlike içermeyen bir uygulamayı inceledik sizler için. İyi Geceler Sirki.

Rengarenk bir sirk ortamında uyku vakti gelen baykuş, fil, tavşan, yılan, fok, aslan, ayı ve pire ışık açık olduğu için bir türlü uyuyamıyordur. Bu 8 sevimli sirk hayvanı, ışıklar kapanana kadar türlü türlü cambazlık yapıp, bize düşen görevi hatırlatmaya çalışırlar. Bizlere düşen görev ise ışıkları kapatarak hayvanların uykuya dalması için gereken ortamı oluşturmaktır.

Çocuklarınız oyunu oynarken hayvanlar ve uyuma şekilleri hakkında bilgi edinebilir, hayvanların karakteristik özellikleri hakkında fikir sahibi olabilirler. Uygulama ayrıca hikayeleştirmeye uygun bir yapıya sahip. Böylece çocuğunuz için değişik hikayeler anlatabilir ve onun hayal dünyasını güçlendirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Uygulamada müziğin olmaması, hayvanların nefes seslerinin ön planda olması ve sürenin kısa tutulmuş olması, çocukları uykuya yönlendirmede oldukça önemli etken.

appstoreAndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat Görsel ve Ses Efektleri
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri
Kavramsal Beceri Gece-Gündüz ve Doğal Yaşam
Dikkat
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi Var
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi Hayvan Sevgisi, Yardımseverlik
Yaratıcılık
Teknik Beceriler El – Göz Koordinasyonu
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Fox and Sheep GmbH
Fiyat 7,99 TL
Oyun Web Sitesi https://itunes.apple.com/tr/app/iyi-geceler-sirki-cocuklar/id931936670?l=tr&mt=8
Kategori Eğitim
Boyut 494 MB
Yaş Sınırı 4+, 5 Yaş Altı Çocuklar İçin
Platformlar IOS, Android