tiggly1

Tiggly Addventure Oyun İncelemesi | iOS

Saymak, bir rakamın sayı değerini bilmek çocukların merak ettikleri ve öğrenmeye başladıkları ilk şeylerden birisidir Elleri ile sayı sayan çocuklar, 10’a kadar saymayı öğrenirler ve mutlu olurlar. Biz de, bir başka matematik içeren oyunu sizler için inceledik. Bu oyunda çocuklar saymayı eğlenceli bir hikaye ile öğreniyorlar: Tiggly Addventure.

Tiggly Addventure, bir oyuncak firmasının ürettiği bir oyun. Oyunun bir kısmını oyuncak olmadan oynayabiliyorsunuz. Fakat diğer kısmını açmak için sizden oyuncak temin etmenizi istiyor. Oyuncak kısmını bir kenara bırakırsak, oyunun hikayeleşmesi ve saymayı bu hikaye ile öğretmeye çalışması çocukların ilgilerini çekecek ve onların ayrıca hayal dünyalarına da genişletecektir. Herkese açık olan hikayede kahramanımız elma ile annesine ulaşmaya çalışıyor ve önüne engeller çıkıyor. Çıkan engelleri sayma ile aşabiliyoruz. 5’e kadar, 10’a kadar saymayı kullanan ve bunu bir hikaye içerisine yediren bu oyun, bir süre sonra sıkıcı olabilir. Zira oyuncak olmadan başka bir hikayeye geçemiyorsunuz.

Çocukların saymayı öğrenmesi, rakamların sayı değerlerini görmelerini sağlaması, hayal dünyalarını zenginleştirmesi, el ve göz koordinasyonunu sağlaması ile eğitsel anlamda fayda sağlayan bu oyun, kısıtlı oynanışı ile dezavantaja da sahip. Ama mevcut içeriğini çocuklar çok seveceklerdir.

Oynanış olarak kısıtlı imkanlara sahip Tiggly Addventure, kısa süreli de olsa çocuğunuza farklı bir deneyim yaşatabilir.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi  Kitap okuma
Matematik  Sayma, rakamlar
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Karşılaştırma, anlam çıkarma
Kavramsal Beceri Yön, konum, sıralama, zaman
Dikkat
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi Karar verme
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüme dair motivasyon
Teknik Beceriler El – Göz Koordinasyonu
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Tiggly
Fiyat ücretsiz
Oyun Web Sitesi https://itunes.apple.com/tr/app/iyi-geceler-sirki-cocuklar/id931936670?l=tr&mt=8
Kategori Eğitim
Boyut 70.6 MB
Yaş Sınırı 5 Yaş Altı
Platformlar IOS, Android