1460444096__CET2312_0042

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi 23 Nisan’da Çocukları Bekliyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaştıkça çocuklar için düzenlenen etkinlikler de birbirinden farklı deneyimlere imkan tanıyor. Bunlardan birisi de, 23 Nisan günü ilk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz olacak olan Hisart Müzesi.

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Roma imparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı,1.ve 2.Dünya Savaşı,Körfez Savaşı gibi,dünya tarihine etki eden medeniyet ve olaylara ait askeri ve etnografik eserlerin sergilendiği bir müzedir. Müzedeki eserler, gerçek veya kurgu ürünü olayların, 3 boyutlu olarak modellenmesi anlamına gelen Diorama tekniği ile sergileniyor.

Tarih ve geçmiş medeniyetleri çocuklarınıza tanıtabileceğiniz, onunla farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz bu müze 23 Nisan’da kapılarını çocuklara açıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında tarihe canlı tanıklık yapan Hisart’ı ziyaret edecek ilk ve orta öğretim öğrencilerine giriş ücretsiz olacak.

Üstelik müzeyi ziyaret edecek çocukları sürpriz hediyeler de bekliyor.

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, sıra dışı anlatımı ile tarihe merak uyandırmayı amaçlıyor. İstanbul Çağlayan’da 1500 m2’lik bir alanda 6 katlı ve on binlerce eserin sergilendiği bir müze olan Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nde, geçmişi şekillendiren büyük devletler, olaylar, savaşlar ve dünyanın kaderini belirleyen dönüm noktalarının farklı bir bakış açısıyla sergileniyor.