graciefriendsjunglegymappss1[1]

Gracie and Friends Jungle Gym Oyun İncelemesi | iOS

Sayılar matematiğin temel taşıdır. Ve sayıları öğrenmek matematiğe atılan ilk adımdır. Birçok ebeveyn, çocuğuna sayıları öğretirken sıkıntı yaşayabiliyor. Mobil cihazların yaygınlaşması ve daha çok eğitsel içeriklerin üretilmesi ile bu sorun yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Çocuklara basit ve onları eğlendirerek sayıları öğreten bir uygulamayı sizler için inceledik: Gracie and Friends Jungle Gym.

Sayı kavramı ve bunları gerçek hayatla ilişkilendirmek, sayının öğretimi için en güzel yollardan birisidir. Çocuk, saymayı öğrenirken daldaki kuşları, tabaktaki meyveleri, elindeki parmakları kullanır. Bunu mobil uygulamalar üzerinden de yapabiliyorlar. Jungle Gym, işte tam da bu işe yarıyor. Oyunu açtığınızda, ilk olarak bizden bir robot seçmemiz isteniyor. Robotu seçtikten sonra bize verilen rakam kadar robotumuza etiket yapıştırıyoruz ve oyuna geçiyoruz. Oyunda, ilk olarak aynı sayıda etiket olan robotları jimnastik aletine alt alta yerleştirmemiz bekleniyor. Yerleştirdiğimiz robotlar hafiften sallanmaya başlıyorlar ve oyun bize “şimdi daha fazla sallayarak onları düşürebilirsin” diyor. Cihazı sallayarak robotları aletten tramboline düşürüyoruz ve sonraki aşamaya geçiyoruz. Her aşamada etiket sayısı, robot sayısı ve farklı sayılar değişiklik gösteriyor.

Çocukların sayı saymasını, eşleştirme yapmasını, rakamları öğrenmesini ve soyut olan sayıyı somut olarak görebilmesini sağlayan bu oyun, erken yaşlarda matematik sevgisi kazandıracak ve çocukların okula başladığında matematikle sıkıntı yaşamalarının önüne geçebilecektir.

Tamamen İngilizce olan oyun, çocuğun çözebilmesi için biraz karışık gibi duruyor. Çocuğunuza yol göstermeyi ve beraber oynamayı deneyebilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yabancı Dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim Fizik
Genel Kültür
Hobi  Spor
Matematik  Sayılar
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Planlama, problem çözme, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Sıralama, eşleştirme
Dikkat  Odaklanma
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik Düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: yok
Geliştirici First 8 Studios
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://first8studios.org/
Kategori Bulmaca
Boyut 16.9 MB
Yaş Sınırı  4 Yaş
Platformlar iOS
Uygulama İkonu  icon175x175[1]