Print
Print

İstanbul Modern Küçük Ziyaretçilerini Bekliyor

Farklı konsepti ile müzeciliğe yeni bir bakış açısı getiren İstanbul Modern, Genç İstanbul Modern eğitim programını “Eğlenceli Fikirler Merkezi” ile devam ettiriyor. Eğlenceli Fikirler Merkezi, çocuklara yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir oyun alanı sunuyor. Yeni Zelandalı sanatçı Peter Robinson’ın tasarladığı biçimlerin keşfedilmesi ve bunlardan oyunlar oluşturulması fikrine dayanan bu program çocuklar için farklı bir deneyim sunacak.

Okul çağı çocukları ve ailelerine yönelik hazırlanan “Eğlenceli Fikirler Merkezi” programı İstanbul Modern’de başladı. Peter Robinson’un çalışmalarında konu aldığı oyun kavramından esinlenen program, 6-10 yaş grubu çocuklar ve 3-5 yaş grubu çocuklu aileler için düzenleniyor. Eğlenceli Fikirler Merkezi, görsel gelişime odaklanıyor ve çocukların sevdikleri oyunlardan yola çıkarak çocukların bu oyunları geliştirmeleri amaçlıyor. Program, seçim yapmak, strateji geliştirmek, hedefler oluşturmak gibi oyunun içinde yer alan süreçleri tek tek ele alıyor.

Çocukluk sürecinin öğrenme, keşfetme, uyum ve beceri gelişiminin ayrılmaz bir parçası olan oyun, bu programda görsel algılardan, çağrışımlardan ve duygulardan besleniyor.

Genç İstanbul Modern’in “Eğlenceli Fikirler Merkezi” adlı programı 17 Haziran’a kadar sürecek.

İstanbul Modern Sanat Müzesi

Meclisi Mebusan Cad.

Liman İşletmeleri Sahasi Antrepo No.4

34433 Karaköy – İstanbul – Turkey

Telefon: +90 (212) 334 73 81