placeholder-flv

Apprentice Architect Oyun İncelemesi | iOS

3 boyutlu düşünme kabiliyeti görsel birikim ve küçük yaştan eğitimle mümkün olabilir. Mimarlık gibi 3 boyutlu düşünme gerektiren mesleklere yönelen insanlar, küçük yaşlarda az da olsa görsel hafızasını güçlendirmeye ve analitik düşünmeye başlamış olmaktadırlar. Biz bu kapsamda, çocuklarınızla farklı bir mimarlık deneyimi yaşayabileceğiniz, dünyaca ünlü mimar Frank Ghery’nin tasarladığı bir sanat merkezi olan Fondation Louis Vuitton’ın çocuklar için geliştirdiği Apprentice Architect oyununu inceledik.

Çizim yapmak, ayrıntıyı yakalamak, üç boyutlu düşünmek mimarlığın olmazsa olmazlarıdır. Bu uygulamada yer alan oyunlarda, çocuklarınızla çizim yapabilir, bu çizimi boyayabilir, arka plan ekleyebilirsiniz. Başka bir kategoride, tüm binayı görüp buradan belli kişileri bulmanız beklenmektedir. İsterseniz, binaya parça eklemek için kule vinç operatörü olabilir ve yön duygusunu güçlendirebilirsiniz. Uygulamada yer alan “my studio” kısmından ise üç boyutlu ya da iki boyutlu şekiller oluşturup bunları anında görebilirsiniz.

Üç boyutlu düşünme, çizim yapabilme, ayrıntıyı görebilme gibi kazanımlar sağlayan bu uygulama, Fondation Louis Vuitton sanat merkezinde de kullanılabilmektedir. Olur da bir gün yolunuz düşerse çocuklarınızla daha iyi gezme deneyimi yakalayabilirsiniz.

Özellikle çizim ve 3 boyutlu galeri özellikleriyle kendisini sürekli kullandırma özelliği bulunan bu uygulama ve içindeki oyunlar 7 yaş ve üzeri çocuklarınızla güzel vakit geçirmenize olanak sağlayabilir. Farklı çizim teknikleri, analitik düşünme, 3 boyutlu düşünme becerisi gibi kazanımlar da sağlayan bu uygulamayı çocuklarınız da çok sevecek.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi İngilizce
Fen/Doğa ve Bilim  Doğa
Genel Kültür Sanat
Hobi  Çizim
Matematik  Geometri
Sanat Mimarlık
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Renk, boyut, şekil, örüntü
Dikkat  Odaklanma
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Esnek ve orijinal düşünme, çizim yapma
Teknik Beceriler Analitik düşünce, 3 boyutlu düşünme, dijital yaratıcılık
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Fondation Louis Vuitton
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.fondationlouisvuitton.fr/apps.html
Kategori Eğitim
Boyut 256 MB
Yaş Sınırı  7 Yaş
Platformlar iOS
Uygulama İkonu  icon175x175