dd_googleplay_1024x500-2

Puppy Doctor Oyun İncelemesi | iOS, Android

Köpekler insanın sadık dostudur derler. Çocuklar da köpekleri haliyle çok seviyorlar. Biz de, onları çocuklara daha da sevdirecek bir oyunu inceledik: Puppy Doctor.

Puppy Doctor, adı üzerinde, köpek yavrularının bakımını yapabileceğimiz, veterinerlik görevleri yapabileceğimiz Puppy Doctor oyununda, sırayla muayenehaneye gelen köpek yavrularını tedavi ediyoruz. Onların acılarını dindirmek için, verilen aletleri kullanarak tedavi işlemlerini yerine getiriyoruz. İlk başta normal aletlerle tedaviyi yapıyor ve ilk aşamayı tamamladıktan sonra yeni görevimize geçiyoruz. Yara tedavi etme, vücuda batmış kırıkları çıkarma, kulak ve diş bakımı gibi işlemleri yapabiliyor ve köpek yavrusunu rahatlatıyoruz.

Oyun, hayvan severlik, yardım duygusu, ilk yardım gibi kazanımlar sağlayabilir. Özellikle, tedavi için gelen köpek yavrularının sevimliliği, çocukların hayvan sevgisinin gelişmesi için oldukça güzel kurgulanmış. Fakat, oyun içi satın alma işlemleri oldukça can sıkıcı. Her seviyede çıkan paralı istekler ve yeni görevlerin bir süre sonra paralı olması olumsuz olarak görülebilir.

6 yaş ve üzeri çocuklar için kurgulanmış bu oyunda çocuklarınız belki yeni yeteneklerini keşfedecek, hayvan sevgisini öğrenecek ve onlara güzel davranmayı benimseyecekler. Oyun içi satın alma durumunun önüne geçmek için aileyle beraber oynanmasında fayda olan bu oyunu ebeveynlere ve eğitimcilere tavsiye ediyoruz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim Biyoloji
Genel Kültür  İlk yardım
Hobi  Hayvan bakımı
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Neden sonuç ilişkisi kurma
Kavramsal Beceri  Sıralama, örüntü
Dikkat  Odaklanma
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Hayvan sevgisi
Yaratıcılık  Çözüme dair motivasyon
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var
Geliştirici Bluebear
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.bluebear.ie/
Kategori Eğitim
Boyut 46.1 MB
Yaş Sınırı  6 Yaş
Platformlar iOS
Uygulama İkonu  unnamed