cocuklar-5000-yillik-hikaye-ile-tanısacak-oyuncak-sergisi-oynakesfetogren

Çocuklar 5000 Yıllık Hikaye ile Tanışacak | Oyuncak Sergisi

Sunay Akın’ın özel koleksiyonundan oluşan oyuncaklar, Oyuncak Sergisi aracılığı ile çocukları 5000 yıllık hikaye ile tanıştırıyor. Farklı kuşakları evrensel paydada birleştiren Oyuncak sergisi 24 Nisan tarihine kadar her gün 10:00-22:00 saatleri arasında Mall of İstanbul’da ziyaretçileri bekliyor.

Oyuncak Sergisi, İstanbul Oyuncak Müzesi koleksiyonundan ödünç alınan oyuncaklar ile tasarlanmıştır. Sergide yer alan oyuncaklar, mimari, uzay çalışmaları, ulaşım tarihi, sanayi devrimi, coğrafi keşifler, gündelik hayat ve eğlence kültürü olmak üzere çeşitli alanlardaki uygarlık birikimi ve tarihini bir bütün olarak sunuyor. Oyuncak Sergisi ile çocuklar insanlık tarihinin en eğlenceli oyuncaklarıyla deneyimsel zamanlar geçirebilecek. Sesli tur istasyonları, oyun ve masal atölyeleri interaktif uygulamalar ile birikimlerin çocuklara aktarılacağı sergi Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

oyuncak sergisi

Oyuncak Sergisi- 5000 Yıllık Hikaye, antik çağdan günümüze değin oyuncakların beş bin yıllık tarihini aktarması açısından özel bir sergidir.

oyuncak sergisi2

Oyuncak Sergisi Atölye Çalışmaları

Yaratıcı Ebru Atölyesi: Yaratıcı Ebru Atölyesinden, çocuklar Ebru sanatının tüm inceliklerini öğrenerek, sanatsal modern çalışmalar gerçekleştirebilir.

Kinetik Kum Atölyesi: Kinetik Kum Atölyesinde çeşitli geometrik kalıplar ile oyun hamuruna benzer özellikteki kinetik kumlar sayesinde çocuklar tasarım yeteneğini sergileyebilir.

Yaratıcı Kukla Atölyesi: Yaratıcı Kukla Atölyesinde çeşitli malzeme ve özel olarak tasarlanan kitler sayesinde çocuklar, kendi gölge oyunu karakterini yaratarak kuklalarını tasarlayabilir.