toca-kitchen-oyun-incelemesi-ios-android-oynakesfetoren-default

Toca Kitchen Oyun İncelemesi | IOS, Android

Çocuğun erken yaşlarda iş bilincinin oluşması ve sorumluluk sahibi olması için annelerin ilk yaptığı işlerden birisi onu mutfakta kendisine yardımcı yapmak olur. Anne, çocuğundan yardım istedikçe, çocuğu sorumluluk duygusunun bilincine varır ve iş yapmanın nasıl bir şey olduğunu hisseder. Ama, çocuğu mutfağa sokmak her zaman mümkün olmayabilir. Çünkü ne kadar dikkat edilirse edilsin onlar için bir tehlike mevcuttur ya da geri dönüşü olmayan şeyler yapılabilir. İşte biz de çocuklara mutfağı sevdirecek, onların yapmak istediklerini güvenli bir ortamda yapma imkanı sağlayacak bir oyunu sizler için inceledik: Toca Kitchen Monsters.

Oyun, karnı acıkmış iki canavarımızı doyurmak üzerine kurulu. Herhangi bir şekilde hedef belirtmeyen, sonunda bir ödülü olmayan bu oyunda tek amaç, seçilen canavara doğru besini verebilmek. 8 farklı yiyecek ve 5 farklı mutfak aleti ile yemekleri hazırlayıp canavalarımızın önündeki tabağa koyuyor ve onlara yemekleri yediriyoruz. Beğendikleri yiyecekleri çiğ, doğranmamış, pişirilmemiş olsalar da yiyebiliyorlar ama beğenmediklerine dudak bükerek ya da “şu aleti kullan” şeklinde ikaz ederek doğru şekilde önlerine koyulmasını bekliyorlar. Ayrıca, fazla tuz veya karabiber eklenen yiyecekleri de, sevseler dahi, çok tuzlu ya da acı olduğu için beğenmiyorlar.

Oyun, çocuklara güvenli bir mutfak ortamı sunarak onları gerçek mutfakta başlarına gelebilecek tehlikelerden uzak tutabilir. Ayrıca, eldeki malzemeleri kullanarak farklı yemekler yapma, doğru malzemeyi doğru şekilde kullanabilmek gibi kazanımlar da sağlıyor. Bu sayede çocuklar farklı düşünme, üretken olma, hayal gücünü geliştirme gibi kazanımlar elde edebilirler.

Oyun, her ne kadar farklı kombinasyonlar denemeye fırsat tanısa da, topu topu iki canavarın olması, puan, hedef, seviye gibi motivasyon sağlayan şeylerin olmaması ile bir süre sonra sıkıcı hale gelmeye başlayabilir. Her zamanki gibi, oyunu mutlaka çocuğunuzla birlikte oynamaya özen gösterin.

Hayal gücünü geliştirme, farklı ihtimalleri düşünme, doğru yanlış kavramlarının öğrenimi ve daha güvenli bir mutfak ortamı için Toca Kitchen Monsters’ı öneriyoruz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Fen
Genel Kültür Yemek
Hobi Yemek yapma
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Planlama,
Kavramsal Beceri  Sıralama, Boyut, Miktar
Dikkat  Odaklanma
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnsiyatif alma, Sorumluluk alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Sorumluluk
Yaratıcılık  Esnek ve orijinal düşünme, düzenleme becerisi
Teknik Beceriler  Analitik Düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Toca Boca
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://tocaboca.com/app/toca-kitchen-monsters/
Kategori Eğitim
Boyut 58.7 MB
Yaş Sınırı  5 Yaş
Platformlar IOS
Uygulama İkonu  icon4[1]