sushi_monster

Sushi Monster Oyun İncelemesi|IOS

Günümüzde, çocuklara zor gelen dersler ve onların konuları oyunlarla çok rahat bir şekilde öğretilebilmektedir. Birçok çocuğun hayır diyemeyeceği oyunlarla, matematik gibi onlara ağır gelen konular bile eğlenceli hale gelmektedir. Biz de sizler için bu oyunlardan birini inceledik: Sushi Monster

Sushi Monster, çarpma ve toplama işlemlerini yarışma ile öğretmeyi hedefleyen güzel bir oyun. Suşi restoranına gelip sipariş veren Suşi Canavarına siparişleri ulaştırmamız gerekiyor. Bunun için de sipariş masasına bırakılan siparişleri üzerindeki sayılara göre Suşi Canavarına götürmemiz gerekiyor. Örneğin, toplamı 20 olacak şekilde 12 ve 8 yazılı tabakları canavarımıza götürüyoruz ve onun suşiyi yemesini sağlıyoruz. İlk aşamalarda her seviyede 2 ya da 3 sipariş gönderdiğimiz canavarımız bir sonraki aşamalarda 4 ya da 5 siparişe kadar sipariş isteyebilmektedir. Biz de her aşamada onun verdiği sayı toplamı ya da çarpımı kadar tabağı önüne koymamız gerekiyor.

Oyun basitten karmaşığa toplama ve çarpma işlemlerinin yapılması temelinde kuruludur. Her ne kadar süre işlese de sürenin, bir daha o aşamayı oynarken daha hızlı olup olmadığını göstermekten başka bir işlevi bulunmuyor. Ayrıca, verilen sayılar farklı yollardan da hedef sayıya ulaştırabildiği için olabilecek en az sayı ile hedef sayıya ulaşmakta fayda var. Çünkü fazla sayı kullanımı diğer sayılara ulaşmaya engel olabilir.

Oyun 7 yaş ve üzerini hedef almaktadır. Oyunda temel matematiksel işlemleri yapma görevleri bulunuyor ve çarpım ve toplam görevleri toplamda, toplama aşaması için 7, çarpma aşaması için 5 adettir. Her seviyede 2 ve 5 arası hedef sayı verilmektedir ve bunlara ulaşmak hedeflenmektedir.

Oyun matematiksel zekayı güçlendirecek, hızlı işlem yapma kaabiliyetini geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. İlkokul 3 ve yukarısı için ideal olan bu oyunu çocuklarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ederiz. Zira her aşamada çıkan ve yanlış yapınca tepki gösteren Suşi Canavarları birazcık korkutucu olabilir.

7 yaş ve üzeri çocuklar için ideal olan bu uygulama oynanabilirlik olarak kısıtlı imkanlar sunsa da oynandığı süre boyunca etkili ve kalıcı öğrenmeyi sağlayabilir.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür Japon kültürü
Hobi Bulmaca
Matematik Toplama, çarpma
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri  Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri  Yön, Gruplama
Dikkat  Odaklanma
Hafıza Zihinden işlem yapma
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüme dair motivasyon sağlama
Teknik Beceriler  Analitik Düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Hafif derecede korku içerir
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var
Geliştirici Scholastic
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Bulmaca
Boyut 31.9 MB
Yaş Sınırı  7 Yaş
Platformlar IOS
Uygulama İkonu  Sushi_Monster_Oyun_İncelemesi_ios