istanbulda_cocukların_baharı_selamlayacaği_6_koru_onerisi_oynakesfetogren

İstanbul’da Çocukların Baharı Selamlayabileceği 6 Koru

Baharın ikinci ayındayız ve tabiat iyice uyanmış durumda. Çiçekler, ağaçlar, hayvanlar baharın gücünü içlerinde hissedip kıştan uyanmış durumdalar. Tabiatın bütün gücünü topladığı bu mevsimde insanlar da bu güzelliği seyre dalıp bir kışın acısını çıkarabilirler. İşte biz de, çocuklarınızla baharı selamlayabileceğiniz, tabiatın uykudan uyanışına şahit olabileceğiniz, İstanbul’daki 6 koruyu sizler için derledik:

Avrupa Yakası Koruları

Yıldız Parkı Korusu

Beşiktaş’tan Ortaköy’e doğru giderken hemen sol tarafımızda bizi karşılayan ve kendi içine çeken harika bir koru. O kadar yapılaşmanın içinde çölde bir vaha gibi adeta. Çocuklarınızla bu koruyu ziyaret ederek bir sürü şeye şahit olabilirsiniz. Örneğin, birbirini kovalayan sincaplar çocuklarınız oldukça ilgisini çekecektir. Sincaplara veda edip gezmeye devam ederseniz birbirinden güzel çam ağaçlarının arasında baharın tertemiz havasını içinize çekebilirsiniz. Biraz daha gezdiğinizde Çadır Köşkü’nün yanındaki havuzdaki kuğulara merhaba diyebilirsiniz. Yıldız Korusu her şeyiyle çocuklarınıza büyük mutluluk yaşatacaktır.

istanbulda_cocukların_baharı_selamlayacaği_6_koru_onerisi_oynakesfetogren_1_yildizparkikorusu

Emirgan Korusu

İstanbul’da lale dendiğinde akla gelen ilk yerlerden birisi. Baharı her rengini Emirgan’da temaşa edebilirsiniz. İstanbul’un karmaşasından uzakta, boğazın hemen kenarında, sincapların, lalelerin, kedilerin sizi karşıladığı muhteşem bir yer. Çocuklarınızla burada yapacağınız yürüyüşler onlar için çok güzel birer anı olacaktır.

istanbulda_cocukların_baharı_selamlayacaği_6_koru_onerisi_oynakesfetogren_2_emirgankorusu

Anadolu Yakası Koruları

Hıdiv İsmail Paşa Korusu

Kanlıca’yı geçip Beykoz’a doğru giderken hemen sağınızdaki ufak tepede kalan bu koruda İstanbul Boğazı’nın havasını içinize çekebilir ve çocuğunuzla güzel bir gün geçirebilirsiniz. İstanbul’un en güzel yerlerinden birisi olan bu koruda tabiatın en güzel örneklerine rastlayabilirsiniz.

istanbulda_cocukların_baharı_selamlayacaği_6_koru_onerisi_oynakesfetogren_3_hidivkorusu

Beykoz Korusu

Beykoz’un merkezinde yer alan bu koruda çocuklarınızı güneşin ışıklarıyla kucaklayabilir, açan çiçekler ve uyanan tabiatın mahur bakışlarının en güzel örneklerine şahit olabilirsiniz. Çocuklarınızın koşup eğlenebileceği, top oynayıp enerjilerini sonuna kadar harcayabilecekleri ve güzel bir gün geçirebileceğiniz bu koru sizleri bekliyor.

istanbulda_cocukların_baharı_selamlayacaği_6_koru_onerisi_oynakesfetogren_4_beykozkorusu

Küçük Çamlıca Korusu

İstanbul’u en güzel neresi görüyor diye sorarsanız herkes buradan bahsedecektir. Çamlıca tepesi korularından en güzeli hiç şüphesiz Küçük Çamlıca Korusu’dur. İsterseniz güneşin ışıklarının Marmara’yı ve Boğaz’ı aydınlatmasını seyredebilir, çocuklarınıza bu güzel manzarayı gösterebilir; isterseniz korunun en güzel yerlerinde piknik yapabilirsiniz. Laleler, çiçekler ve ağaçlarla etrafınız çevrili halde olacak ve çocuklarınız tabiatın en güzel örneklerine şahit olacaktır.

kucuk-camlica-korusu-61ef[1]

Üsküdar Fethi Paşa Korusu

Üsküdar’ı geçip Kuzguncuk’a doğru giderken sağınızda kalan bu mütevazı koru, bahar aylarıyla beraber en güzel elbiselerini giyip ziyaretçilerini bekler. Çocuklarınızla bu koruya gidip mis gibi havayı içinize çekebilir, sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Çocuklarınız bu güzel koruda güzel bir gün geçirecektir.

istanbulda_cocukların_baharı_selamlayacaği_6_koru_onerisi_oynakesfetogren_6_uskudar_fethipasakorusu

İstanbul, birçok korusu ve ormanı ile baharın en güzel örneklerini bizlere sunuyor. Laleler, güller, çiçekler, çam ağaçları ve minik dostlarımızla bize kocaman merhaba diyen bahar aylarını çocuklarınızın en güzel şekilde yaşamasını istiyorsanız bu korular tam sizlik. Sakın bu güzel günleri, bu koruları görmeden geçirmeyin.