mac_ızzy_friends_oyun_incelemesi_ios_oynakesfetogren

Mac, Izzy & Friends Oyun İncelemesi | IOS

Arkadaşlık, bir insanın hayatta başka insanlarla kendi iradesi ile kurduğu en büyük bağdır. Bir arkadaş da bir insan için her şeyden daha kıymetli olabilir. Bireyselleşmenin git gide yayıldığı çağımızda, arkadaşlıklar da yara alıyorlar haliyle. Çocuklar, bireyselleşmenin getirdiği bu tehlikenin farkında değiller. Aileler de genelde bunun farkında olmuyorlar. Ama bunu düşünüp, arkadaşlığın önemini anlatmaya çalışan yapımlar, çocukların arkadaş edinme güdülerini canlı tutmaya çalışıyor. Çizgi filmlerin birçoğu arkadaşlığın kıymetini anlatırken, günümüzün popüler araçlarından olan mobil cihazlar ve onların uygulamaları da buna kayıtsız kalmıyor haliyle. Mac, Izzy ve Arkadaşları (Mac, Izzy & Friends) oyununu bu bakımdan sizler için inceledik.

Oyun, karakterlerin arkadaşlıklarını konu alıyor. Mac ve Izzy’nin beraberce yaptıkları aktiviteler, oynayan çocuğun dahil edildiği aktiviteler, oyun öncesi videolar, artırılmış gerçeklik uygulamaları ve yapboz gibi alt dalları olan oyun paketleri, ebeveyne yönlendirici içerikler de barındırıyor. Mesela, oyunu yüklediğinizde ilk olarak gölgeler paketi açık oluyor. Bu paket içerisinde Mac ve Izzy’nin hikayeleri anlatılıyor, yapboz oyunu yapılabiliyor (hazır kartlar olduğu gibi fotoğraf çekip onu da yapboz olarak kullanabiliyorsunuz) dijital kitapta hikayeler dinlenebiliyor. Ayrıca burada ebeveynler için pdf formatında yönlendirici belge de bulunuyor. Ekstra paketler açmak için oyun içi satın alma seçeneği bulunuyor ve bunun çocuklar tarafından kolayca ulaşılamıyor oluşu da güzel düşünülmüş bir ayrıntı.

Neşeli ikili Mac ve Izzy ile eğlenen çocuklar sosyal ilişki bilincini kazanabilir. Oyunda yer alan çizim araçları, renkler ve şekiller konusunda çocukların yaratıcı gücünü kullanmalarına; puzzle parçalarının eşleştirilmesi, görsel hafızalarının gelişmesine; mikrofon, ses kayıtlarının farklı hayvan türlerindeki yankısının öğrenilmesine; resim, fotoğraflama tekniğinin deneyimlenmesine; hikayeler ise İngilizce dinleme ve okuma yaparak geniş yelpazede dostluk kavramının içselleştirmesine olanak sağlıyor.

 

 

appstore

Mac, Izzy & Friends oyunu için, ebeveynlere özel olarak hazırladığımız değerlendirme tablosunu inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi, Yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, Anlam çıkarma
Kavramsal Beceri Yön, konum, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, şekil, boyut,
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Arkadaşlık
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Arkadaşlığın önemine vurgu yapıyor.
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Daha fazla oynamak için ekstra paket almak gerekiyor.
Geliştirici Houghton Mifflin Harcourt
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi https://www.curiousworld.com/
Kategori Eğitim
Boyut 299 MB
Yaş Sınırı  5 Yaş
Platformlar IOS
Uygulama İkonu  Mac_Izzy_Friends_Oyun_İncelemesi_ios_oynakesfetogren_ikon