garageband-oyun-incelemesi-ios-oynakesfetogren-

GarageBand Oyun İncelemesi | IOS

Müzik, sanat dalları içerisinde en önemli konudur. Resimle beraber ilkel çağlardan beri bir şekilde insan hayatında yer almıştır. Teknolojinin gelişmesi ve ulaşılamayan birçok şeyin uygulama haline geldiği günümüzde, müzik aletleri de bir uygulamanın içine sığmış ve almaya dahi gücümüzün yetemeyeceği birçok müzik aleti bu uygulamada kendine yer bulmuş. GarageBand’den bahsediyoruz. Dijital müzik istasyonu ile çocukların yeteneklerini keşfedecekleri mobil oyun GarageBand ses üretim araçları ile çocukların müzik performanslarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Oyunda birbirinden farklı enstrümanlar bulunuyor ve bunları istediğimiz gibi kullanabiliyoruz.

Oyun, müzik stüdyosu özelliği taşıyor. Oyun içerisinde sanal araçlar, enstrümanlar ve vokal kayıtlarının yapılmasına olanak sağlayan bölümler yer alıyor. Çocuklar dokunma hareketleri ile sanal araçlardan gitar, bas, dizeler, klavyeler veya davulu kullanarak vokal kayıtlarıyla müzik yapabilir. Kaydedilen müzikler, sosyal medya ve e-posta ile paylaşılabilir. Oyunun bu özelliği çocuklara kendi müzik kanallarını oluşturmalarına da fırsat tanıyor.

Oyun, çocukların müzikal yeteneklerini keşfetmelerine ve kendilerini sanatsal alanda geliştirmelerine katkı sağlayabilir.

Oyun oldukça kapsamlı. İçeriği çocuklara karmaşık gelebilir. Bu sebeple, aile kontrolünde oynanmasında fayda var. Hatta, rastgele kullanmaktan ziyade, bir şarkıyı, mesela piyano ile çalmak ve bunun üzerinden uygulamayı kullanmak daha yararlı olabilir.

 appstore
Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür Müzik aletleri
Hobi  Müzik
Matematik
Sanat  Müzik
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri
Kavramsal Beceri Zaman, sıralama
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık Esnek ve orfjinal düşünme
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Apple
Fiyat 4,99 $
Oyun Web Sitesi
Kategori Müzik
Boyut 1.09 GB
Yaş Sınırı 10 Yaş
Platformlar IOS
Uygulama İkonu garageband-oyun-incelemesi-ios-oynakesfetogren-ikon