mathmater_oyun_incelemesi_ios

Geoboard Oyun İncelemesi | IOS

Geometri matematiğin en önemli konularından birisidir. Ama gelin görün ki, matematikle arası iyi olanların bile bazen geometri ile sorun yaşadıkları duyulmuştur. Geometrinin temel ilkeleri aklın algılayabileceği şekilde anlatılmayıp formüller üzerinden gidildiğinde bu tip sorunlar çıkabilir. Bunun da önüne, geometrik ilkelerin neden öyle oldukları, formüllerin nereden geldikleri gibi ispat yöntemleri ile geçilebilir. Çocukların geometri ile alakalarını diri tutacak ve onlara temel kavramları görselleştirerek anlatan bir uygulamayı, bu kapsamda sizler için inceledik: Geoboard.

 

Geoboard bize, üzerinde geometrik şekiller çizebileceğimiz bir tahta sunuyor. Büyüklüğünü değiştirebilir ya da daire şeklinde kullanabiliriz. Bu tahta zemin üzerinde lastiklerle geometrik şekiller çizip bunların değerlerini görebiliriz. Aynı zamanda, benzerlik, yükseklik, açıortay gibi geometrik kavramlar hakkında da bilgi edinilebilir. Geometrinin çocuklar tarafından anlamlı bir şekilde öğrenilebilmesi için uygun olan bu oyun, geri dönüt vermediği, hedef belirlemediği ve görev vermediği için sıkıcı gibi görülebilir. Bunu, bir öğretmenin öğrencileri için kullanmasında, ebeveynin çocuklarıyla beraber kullanmasında fayda var.

Oyun, tek başına kullanıldığından bir anlam ifade etmeyebilir. Fakat, geometrik kavramları anlatmada, bunları çocukların anlayacağı şekle getirmekte kullanılabilir. Bu sayede çocuklar, çözemedikleri konularda bu uygulama üzerinden, sorunların çözümlerini görme imkanı bulup bunları mantığıyla beraber kavrayabilirler.

 

appstore

Geoboard, by The Math Learning Center oyunu için ebeveynlere özel hazırlamış olduğumuz değerlendirmeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Geometri
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, anlam çıkarma, karşılaştırma,
Kavramsal Beceri Gruplama, eşleştirme, şekil, boyut
Dikkat
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik Düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Clarity Innovations
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi http://www.mathlearningcenter.org/web-apps/geoboard/
Kategori Eğitim
Boyut 9.6 MB
Yaş Sınırı 7- 12 Yaş
Platformlar IOS
Uygulama İkonu  Geoboard_by_The Math_Learning_Center_Oyun_İncelemesi_ios_ikon