mathmater_oyun_incelemesi_ios

Mathmateer Oyun İncelemesi | IOS

Matematikle ilgili mobil oyunlar gün geçtikçe çoğalıyor ve güzel örnekler ortaya çıkıyor. Bunlar da çocukların matematiğe olan ilgisinin artmasını sağlayan araçlar oluyor haliyle. Çocuklar, eğitici mobil oyunlarla matematiğe karşı olan önyargıları kırıyorlar ve matematik onlar için sorun olmaktan çıkıyor artık. Biz de, çocuklar hem eğleneceği hem de matematikle ilgili işlemler yapabilecekleri bir oyunu inceledik: Mathmateer.

Oyun, uzaya roket gönderip, bizden istenen hedefleri seçmemizi bekliyor. Tabii ki bunun için öncelikle bir roket inşa etmek gerekiyor. Başlangıçta bizden bir profil oluşturmamızı bekleyen oyun, daha sonra roket inşa aşamasına bizi yönlendiriyor. En başta 100 dolarla işe başlıyoruz. Roketimize eklediğimiz güçlendiriciler ile uzaya çıkıp oyunun bizden istediği hedefleri seçmemiz gerekiyor. Bu hedefler, sayılar, saat, para gibi şeyler oluyor. Daha yukarı çıktıkça, hedefleri daha fazla seçebiliyoruz. Bu sayede de madalya kazanıyoruz.

Oyunun bir de roket inşa kısmı var. Roket inşasında da 8 adet güçlendiriciyi aynı anda kullanabiliyoruz ama ilk başta verilen bütçe bu işimizi görmüyor. Bunun için para kazanma kısmından para kazanıp yeni güçlendiricileri almak gerekiyor. 4 işlemin sorulduğu para kazanma kısmında her işlemin 3 farklı zorluk derecesi bulunuyor. Seçtiğimiz zorluk derecesine göre sorular geliyor ve yanıt vermemiz bekleniyor. Dokuz soru sonunda da para kazanıp bunu roketimizde kullanabiliyoruz. Dokuz sorunun tamamını doğru cevapladığımızda bir de bonus çarkı geliyor. Bu çarkı çevirerek de ekstra para kazanabiliriz.

 

Oyun, çocuklara temel matematik işlemlerini kullanarak, problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca hızlı karar verme, el göz koordinasyonu gibi kazanımlar da sağlayan oyun ücretli versiyonunda daha geniş oyun imkanları sunuyor.

 

appstore

Mathmateer oyunu için ebeveynlere özel hazırlamış olduğumuz değerlendirmeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Fizik
Genel Kültür
Hobi  Tasarım
Matematik  Sayılar, işlemler
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, şekil, boyut, miktar,
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Esnek ve orfjinal düşünme, yeniden tanımlama ve düzenleme becerisi
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime özendirmesi var
Geliştirici Freecloud Design, Inc.
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi
Kategori Eğitim
Boyut 21.5 MB
Yaş Sınırı 9-11 Yaş
Platformlar IOS
Uygulama İkonu  Mathmateer_Oyun_İncelemesi_ios_ ikon