Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_

Çocukları Eğitebileceğiniz 10 Eğitici Oyuncak

Eğitici oyuncaklar, çocukları eğlendirirken, çocukların kendilerini ve çevrelerini tanımalarına da yardımcı olmaktadır. Oyuncak seçimi, çocukların gelişimleri üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle oyuncaklar çocukların yaşlarına ve becerilerine uygun olarak seçilmelidir. Çocuklar oyuncaklar sayesinde nesneleri dokunarak ve görerek öğrenmektedir. Çocuğunuza vereceğiniz her bir oyuncak onun fiziksel, sosyal-duygusal ve zihinsel gelişimine katkı sağlar. Böylece çocuklar yaratıcılıklarını kullanmayı ve keşfetmeyi öğrenecektir.

Çocukları eğitebileceğiniz 10 eğitici oyuncak önerimiz, çocukların yaş gruplarına uygun olarak seçilmiştir.

 

3 Yaş Eğitici Oyuncaklar :

Hayal gücünün çok güçlüğü olduğu bu dönemde çocuklar rol yaparak oyun oynamaya ve soru sormaya bayılırlar. Çocukların bağımsızlık duygusunun gelişmesi nedeniyle tercih edeceğiniz oyuncak; çocukların kendi halinde oynayabileceği türden olmalı.

#1 Thomas Dinozor Macerası Oyun SetiÇocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_1

Thomas’ın Dinozor Kazı Alanı, dinozor fosillerini müzeye götürecek çocukları bekliyor. Çocukların dinozorları müzeye götürmesi için, onların fosil parçalarını birleştirmesi  ve vagonlara yüklemesi gerekiyor. Ancak fosil parçaları aranırken dağın diğer yanında toprak kayması yaşanabilir. Çocuklar bu oyuncak seti ile, hayvanlar aleminden dinozorlarla macera dolu bir yolculukta kahramanlık duygusunu yaşayabilirler.

#2 Pluto Yürüyüşte

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_2

Pluto ile çocuklar yürüyüş keyfini yaşayacaklar. Pluto, gerçek bir köpekten farksız olarak; havlama, kuyruk sallama, yalanma ve yürüme aktivitelerini gerçekleştirir. Pluto sayesinde çocuklar sorumluluk duygusunu geliştirerek, hayvan bakımı konusunda bilgi sahibi olabilirler.

 

#3 Play Doh Pizza Partisi 

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_3

Pizza Partisi, pizza yapımını çocuklara öğretecektir. Play -Doh hamurları ile çocuklar pizza şefi olacaklar. Çocukların el becerilerini geliştirecekleri oyun hamurları, onları yaratıcılıklarını keşfetmeye davet ediyor.

#4 Arı Maya’nın Bahçeli Evi

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_4

Arı Maya’nın bahçeli evi ile çocuklar yaratıcılıklarını kullanmayı öğrenecek. Çocukların el becerilerini geliştirmeyi sağlayacak olan oyuncak seti, onları kendi tasarladığı bahçede eğlenmeye davet ediyor.

4 Yaş Eğitici Oyuncaklar:

Gerçek arkadaşlıkla beraber sosyal becerilerin geliştiği bu dönemde çocuklar problem çözme kabiliyetini geliştirmeye ve yaratıcılıklarını kullanmaya başlarlar. Çocukların okul öncesi dönemi olarak addedilen bu dönemde fiziksel zorluklarla başa çıkmalarını sağlayacak oyuncaklara yönelmesi gerekir.

#5 First Builders 

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_5

First Builders, okul öncesi çağındaki çocuklara sayı saymayı ve 4 işlem yapmayı öğreten bloklar onları oyunla beraber öğrenmeye de teşvik ediyor. Bloklar sayesinde çocuklar, parçaları birleştirerek tasarım yapmayı öğreniyor. Çocukların yeteneklerini geliştiren oyun, onları okula hazırlamayı hedefliyor.

#6 Timsah Croc Dişçide

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_6

Jock Croc dişi ağrıyan hasta bir timsah. Onu iyileştirecek cesaretli diş doktoru ile asistanını bekliyor. Çocukların en az 2 kişi olarak tedavi edeceği timsah, ağzını kapamaya çok hevesli. Bu nedenle dişçi ve asistanı iş birliği yaparak onu tedavi edebilmeli. Jock Croc ile çocuklar mesleki öğrenimle birlikte ekip çalışması yapmayı deneyimleyecekler.

#7 Doktor Dottie Puzzle

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_7

Doktor Dottie Puzzle, parçaları birleştirerek büyük resmi görmek isteyen çocukları bekliyor. Çocuklar, puzzle oyunu ile ayrıntıların önemli olduğunu gözlemleme şansını elde edecek. Oyun sayesinde sıralı işlem yaparak parçaları birleştirmeyi öğrenecek olan çocuklar, beyin fırtınası yapmayı da öğrenecekler.

5 Yaş Eğitici Oyuncaklar:

Arkadaşlık kurma, fikir yürütme ve kurallara uymanın zamanı okul çağıyla başlar. Çocuklar bu dönemde daha karmaşık olan nesnelerle karşılaşılan problemleri çözme eğilimi gösterirler. Bu nedenle çocuklara hafızalarını güçlendirebilecekleri ve düşünce gücünü harekete geçirebilecekleri oyuncaklara yönlendirmelisiniz.

# 8 Lego City Deep Sea Set

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_8

LEGO Deep Sea Starter Set  ile çocuklar okyanusun derinliklerini keşfedecek. Deniz kaşifleri kayıp hazineyi bulmak için okyanusun derinliklerine doğru macera dolu bir yolculuğa çıkacaklar. Oyun sayesinde çocuklar, eğlenirken keşfetmenin hazzını yaşayacaklar.

#9 ThinkFun Zingo

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_9

 

ThinkFun Zingo, çocukları saatleri öğretecek şahane bir oyun. Çocukların saatleri öğrenme ve ifade etme problemini ortadan kaldıracak oyun, keyifli bir öğrenme sürecine davet ediyor. Çocuklar oyun sayesinde saat kavramını algılayacaklar.

 

#10 Green Board Games

Çocukları_Egitebileceğiniz_10_Egitici_Oyuncak_10

Green Board Games, çocukları bilimle tanıştıracak bir oyun. Çocukların temel bilimsel kavramları öğrenmesine olanak sağlayan oyun, İngilizce olarak oynanmaktadır. Oyunun amacı, bir kartı 10 saniyede inceleyen çocukların karta bakmaksızın atılan zarın belirlediği İngilizce soruya cevap vermesini sağlamaktır. Oyun sayesinde çocuklar fikir üreterek, bilimsel bilgileri öğrenmenin hazzını doyasıya yaşayacaklar.