PBS_Kids_Party_Oyun_İncelemesi_İOS_Android_

PBS KIDS Party Oyun İncelemesi | IOS, Android

Öğrenme, çeşitli yöntemlerle gerçekleşen bir faaliyettir. Özellikle çocuklar için, hayatın her anında bir öğrenme durumu söz konusudur. Bu yüzden öğrenmeyi okulla sınırlandırmamak gerekir. Günümüzde öğrenme yöntemleri farklılık göstermekte, araçlar da çoğalmaktadır. Mobil eğitici oyunlar da bunlardan biri haline geldi. Artık çocuklar, mobil eğitici oyunlar vasıtasıyla öğrenme gerçekleştirebiliyorlar. Biz de, eğlenceli bir mobil oyunu ve onun öğretici yönlerini inceledik: PBS Kids Party.

Oyun, parti konsepti üzerine kurulmuş ve içeriğindeki 4 farklı araçla çocukları hem eğlendirme hem de onlara bir şey öğretme amaçlanmış. ABD’de oldukça yaygın olan partiler ve bu partilerdeki “pinata” denen içi şeker dolu oyuncaklar ilk bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklar burada isterlerse, pinata’yı kırma ve şekerleri toplama, isterlerse belli bir süre içinde maksimum pinata kırma görevini yerine getiriyorlar. Bu sayede hızlı hareket etme, yarışma ve el göz koordinasyonu geliştirilme amaçlanmış. Diğer kısımda oyun, çocuktan ses kaydı alıp bunun sonradan dinlenmesini sağlıyor. Üçüncü kısımda sayılarla ilgili oyunlar oynanabiliyor. Burada, isterse sayıların büyüklük küçüklüklerini, isterlerse saymayı öğrenebilirler. Son kısımda da dans konsepti ile çocukların yönerge takibi, yön bilgisini kuvvetlendirme gibi kazanımlar amaçlanmış.

Oyun, çocukların saymayı öğrenmesi, hızlı karar alması ve el göz koordinasyonunu güçlendirmesini amaçlamaktadır.

İki türlü oynama yöntemi bulunan oyunda, istenirse dokunarak, istenirse de moff band adı verilen bileklikle oynanabiliyor. Oyun, moff band’in satılabilmesi için üretilmiş gibi gözüküyor. Türkiye’de satışı bulunmayan bu bilekliğin oyunda sürekli olarak gösterilmesi çocukların bu bilekliği istemesine sebep olabilir. Bu sebeple oyunun ebeveyn kontrolünde ve durum anlatılarak oynatılmasında fayda bulunuyor.

appstore google_play

PBS KIDS Party oyunu için ebeveynlere özel hazırlamış olduğumuz değerlendirmeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi  Parti, dans
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, sıralama
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime özendirmesi var
Geliştirici By PBS Kids
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi  http://pbskids.org/apps/pbs-kids-party
Kategori Eğitim
Boyut 71.4 MB
Yaş Sınırı 6- 8 Yaş
Platformlar IOS, Android
Uygulama İkonu  PBS_Kids_Party_Oyun_İncelemesi_İOS_Android_İkon