Strawberry_Shortcake_Candy_Garden_Oyun_İncelemesi_IOS_OKO_Görsel

Strawberry Shortcake Candy Garden Oyun İncelemesi |IOS

 

Oyunların çocuklara sağladığı en güzel imkan, onların istedikleri kadar deneme yapmalarına, onlara gerçek hayatta bulamayacakları imkanı tanımaya olanak sağlamasıdır. Bir oyunda, astronot olunabilir, bir araba duvarlara çarpsa da tekrar oynanabilir. Aynı şey mobil oyunlar için de geçerlidir. Çocuklar, bu oyunları oynarken farklı şeyleri istedikleri kadar deneyimleyebiliyorlar. Biz de, onların farklı şeyler denemesini, her seferinde farklı sonuçlar almalarını sağlayan bir oyunu inceledik: Strawberry Shortcake Candy Garden.

Oyun, çocukların farklı farklı denemeler yapabilecekleri bir tarım simülasyonu. Boş bir tarla ve başlangıçta verilmiş sınırlı malzemeler ile tarlaya şeker ekimi yapılıyor. Bir çukura koyulan şeker ve meyveleri, sulayarak ve gün ışığı vererek büyütüyor, sonra hasat ediyoruz. Hasat edilen şekerlemeleri tüketebiliyoruz. Oynadıkça ve şekerleme ürettikçe ödüller kazanılıyor ve yeni ekimler yapılabiliyor. İlk hasattan sonra tekrar sulanan şeker bitkileri süslenerek farklı şekillerde hasat edilmeye imkan tanıyor. Arada çıkan köstebekleri tarladan uzaklaştırma, tarlayı baştan düzenleyebilme gibi süreklilik sağlayan ögeler oyunun oynanabilirliğini arttırıyor.

Oyun, çocuklara farklı düşünme, deneme yanılma yöntemiyle en iyiyi bulabilme gibi kazanımlar sağlayabilir. Fakat, genel olarak bir zaman geçirme, eğlenme oyunu olduğunu da belirtmek gerekiyor. Eğitsel olarak çok bir şey vaat etmeyen bu oyun, oyun içi satın alma ögeleri ve çıkan reklamlar ile çocukların yanlış hamleler yapmalarına sebep olabilir.

6-8 yaş arasına hitap eden bu oyunun ebeveyn kontrolünde oynatılmasında fayda vardır.

appstore

Strawberry Shortcake Candy Garden oyunu için, ebeveynlere özel olarak tasarladığımız değerlendirme tablosunu inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi Tarım
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Renk, şekil, boyut
Dikkat
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Yok
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Oyun içi satın alma ve reklam gösterimi yüksek.
Geliştirici By Budge Studios
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi http://www.strawberryshortcake.com/
Kategori Eğitim
Boyut 99,4 MB
Yaş Sınırı  6-8 Yaş Çocuklar için Tasarlanmıştır.
Platformlar IOS
Uygulama İkonu Strawberry_Shortcake_Candy_Garden_Oyun_İncelemesi_IOS_OKO_ikon