Çocuklara_Denizcilik_Tarihini_Öğreten_Gezi_İstanbul_Deniz_Müzesi

Çocuklara Denizcilik Tarihini Öğreten Gezi| İstanbul Deniz Müzesi

Ebeveyn ve eğitimciler olarak, çocuklara denizcilik tarihini öğreten gezi planlıyorsanız, İstanbul Deniz Müzesi‘ni ziyaret edebilirsiniz. Çocuklar, denizcilik müzesi gezisi sayesinde denizcilik tarihini ve mesleğini öğrenebilir. İstanbul Deniz Müzesi, çocuklara denizcilik faaliyetlerinin geçmişten bugüne taşınan izlerini sergilemesi açısından önemli bir yere sahiptir.

İstanbul Deniz Müzesi

Çocuklara_Denizcilik_Tarihini_Öğreten_Gezi_İstanbul_Deniz_Müzesi_1

İstanbul Deniz Müzesi, Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesidir. Koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden biri olarak 4 nisan 2013’te ziyarete açılmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı‘na bağlı olarak kurulan ilk askeri müze olma özelliğine sahiptir.

İstanbul’un Beşiktaş semtinde yer alan müzede, denizciliğe dair çok sayıda koleksiyon, sergi ve galeri bulunmaktadır. Müzede, saltanat kayıkları,  sanat bahriyeli kıyafetleri, el yazmaları, gemi modelleri,sancaklar,haritalar ve portolanlar, tablolar, tuğralar ve armalar, kadırgalar, seyir aletleri, gemi baş figürleri ile silahlar sergilenmektedir. Giriş bölümde ise küçük yaş guruplarının eğitici oyun alanı ve hediyelik eşya bölümü vardır.

Ebeveyn ve eğitimciler olarak, çocukların denizciliğe karşı bakış açısı oluşturmaları ve fikir sahibi olmalarına olanak sağlamak amacındaysanız İstanbul Deniz Müzesi ziyareti yerinde ve faydalı bir tercih olacaktır.