LumiKids Park by Lumosity Oyun İncelemesi IOS, Android

LumiKids Park by Lumosity Oyun İncelemesi | IOS, Android

Renkler ve şekillerin öğrenilmesini, el göz koordinasyonun sağlanmasını, çocuk okul öncesi dönemde kazanır. Oyuncaklar, renk ve şekilleri öğreten en önemli araçlardır. Hatta oyuncaklar el göz koordinasyonunu da sağlar. Fakat zaman değişip teknoloji geliştikçe çocuklar bu kazanımları sağlayan oyuncaklardan uzaklaşmaya başladılar. Bunu gören ve çocuğun bu kazanımları teknoloji ile sağlamasını isteyen firmalar da eğitici oyunlar geliştiriyorlar. Biz de bunlardan birisi olan LumiKids Park‘ı inceledik.

Oyun, bir kullanıcı oluşturmayla başlıyor. Anne baba olarak, çocuk için bir kullanıcı oluşturup çocuğun oyuna başlamasını sağlayabilirsiniz. Oyun için bir kullanıcı oluşturulduktan sonra, üç farklı oyun türü bizi karşılıyor. İlkinde, 4 farklı karaktere, kendi renklerindeki yemleri yedirmeye çalışıyoruz. Diğerinde parktaki oyun araçlarının arkasına saklanan karakterlerimizi bulmaya çalışıyoruz. En sonuncusunda da karakterleri uygun havuzlara yerleştirmeye çalışıyoruz. İlk oyun renkleri öğretmeye, el göz koordinasyonunu sağlamaya yardımcı oluyor. İkincisi, eşleştirme yapmaya, hafızayı kullanmaya, dikkat etmeye olanak sağlıyor. Son oyun da renk ve şekilleri ve duruma göre karar vermeyi sağlıyor.

Oyun, çocukların renk, şekil, yön, büyüklük gibi kavramları öğretmektedir. Ayrıca, hikayeleştirilmiş yapısı ve sıkıcı olmaması ile de sürekliliği sağlanıyor ve çocukların oynarken sıkılmalarının önüne geçiyor. Renk ve şekil bilgisi kazandırma, büyüklük küçüklüğü öğretme, dikkat etme ve odaklanmayı sağlama gibi kazanımları ile çocukların oynaması gereken bir oyun olan LumiKids Park, oyun içi satın alma ve reklam barındırmaması ile de ön plana çıkıyor.

Çocukların severek oynayacakları, 2-5 yaş arasına hitap eden bu oyunu çocuklarınıza gönül rahatlığıyla oynatabilirsiniz.

appstore google_play

 

 

 

LumiKids Park by Lumosity oyunu için, ebeveynlere özel olarak hazırladığımız değerlendirme tablosunu inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat  Renkler
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza  Hafızayı kullanma
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok

 

Geliştirici Lumos Lab
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi http://www.lumikids.com/
Kategori Eğitim
Boyut 28,9 MB
Yaş Sınırı  2 Yaş ve 5 Yaş
Platformlar IOS, Android
Uygulama İkonu  LumiKids_Park_by_Lumosity_Oyun_İncelemesi_IOS_Android_OKO_İkon