Çocuklar-Uzaya Roket-Firlatacak-OKO

Çocuklar Uzaya Roket Fırlatacak

Engineering For Kids tarafından düzenlenen atölye çalışması ile Playground‘da çocuklar uzaya roket fırlatacak.

Çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimine destek olmak amacıya düzenlenen workshop eğitim, 5-8 yaş aralığındaki çocuklar için 10 Mart Perşembe günü 17.00-18.00 saatlerinde gerçekleşecek.

Çocuklar-Uzaya Roket-Firlatacak-OKO-1

Uzay ve Havacılık kapsamında gerçekleşecek olan etkinlikte çocuklar kendi roketlerini tasarlayacaklar. Engineering For Kids, çocukların doğuştan mühendis olduğunu kabul ederek, çocukların eğitimlerinin bu şekilde yönlendirilmesine aracılık etmektedir. Çocuklar için hedeflenen; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik konularının harmanlanmasıdır. Çocuklar, teknoloji sayesinde  zihinsel ve bilişsel gelişimlerini tamamlayabilir. Böylelikle ”neden” sorusunun cevabını kendileri bulabilirler.

Çocuklar gerçekleştirecekleri atölye çalışmasıyla sonsuz boşluğa bir adım atmış olacaklar. Uzaya roket fırlatacak olan çocuklar, fizik kanunları ve Albert Einstein ile ilgili önemli bilgiler edinebilecek.

Çocuklar Pipet Roket Heyecanı Yaşayacak

Workshop eğitim, çocuklara pipet roket heyecanını yaşatacak. Playground’ da düzenlenecek olan atölye çalışmasıyla çocuklar, kendi pipet roketlerini sıfırdan tasarlayarak, uzayın sınırsız boşluğunu keşfedecek.  Aynı zamanda uçuş mantığını kavrayarak mesafe algısını gözlemleme şansını elde edecekler.

Etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayınız.