minopolis-cocuk-sehri-görsel

Minopolis Çocuk Şehri ile Çocuklar Meslekleri Öğreniyor

Türkiye’nin ilk çocuk şehri Minopolis‘te 4-14 yaş grubunda bulunan çocuklar, eğlenirken öğreniyor, oynarken meslekleri tanıyor. Minopolis’te çocuklar 32 istasyonda 100’den fazla mesleği deneyimleyerek, ebeveynlerinin iş dünyasına adım atma fırsatını yakalıyor.

Minopolis çocuklara, beslenme, bilim, çevre-sağlık, ekonomi, sanat-medya, güvenlik, tasarım ve teknik olmak üzere birbirinden farklı alanlarda pedagojik fayda sağlamayı amaçlıyor. Çocuklar, Minopolis oyun dünyası içerisinde istasyonları gezerek, işin mutfağını öğrenme şansını elde edebilecek.

minopolis-icerik

Minopolis‘te gerçek şehir yaşamı birebir uygulanırken, şehre özel bir de para birimi vardır. Minopolis’in para birimi olan “Minos” işlevseldir. Minos, çocuklara para kazanma ve kazanılan parayı doğru harcama eğitimini öğretmektedir.

Minopolis çocuk şehrinde çocuklar, kendi çabalarıyla emek verdiği işlerden kazandığı paraları, yiyecek veya sürüş pisti gibi değişik aktiviteler de kullanabilir. Burada çocuklar tüketim bilincini geliştirerek tasarrufun önemini kavrayabilir. Minopolis sayesinde çocuklar dış dünyaya bir adım daha atmış olacaklardır.

Çocuk şehri Minopolis, çocukların sosyalleşmesine olanak sağlıyor. Çocuklar atölyelerde ekip halinde iş bölümü yaparak, insan ilişkilerinin dayanışma temeliyle tanışacak; liderlik, ekip ruhu ve ortak hareket etme kavramlarını öğrenecektir. Burada öğrenme, eğlenme ve sosyalleşme faaliyetleri çocukların en özel kazanımı olacaktır. Son olarak çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla minopolis, dil eğitimi vermeye başlamıştır.

Çocukların şehir dünyası olan Minopolis, aynı zamanda doğum günü kutlamalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Ebeveynleri doğum günü kutlama telaşından kurtaran, doğum günü kutlama konsepti çocukları bir hayli cezbetmektedir.

Minopolis çocuk şehri sağladığı fayda ve gösterdiği titizlik ile hem çocukların hem de ebeveynlerin akla gelen ilk aktivite tercihlerinden biri. Ebeveynler için güvenli, çocuklar için keyifli oyun platformları Minopos‘te sizleri bekliyor.