splash-math-5-görsel

Fifth Grade Splash Math Oyun İncelemesi| IOS

Matematik, ilkokul çağındaki çocukların en çok zorlandıkları konudur. Birçok çocuk, matematikle olan ilişkisini, bu çağda oluşturamadıkları bağdan dolayı koparıyor ve bu sonraki okul hayatlarını da etkilemiş oluyor. Matematik her ne kadar çocuklara sıkıcı gelse ve anlayamasalar da, mobil uygulamaların gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber ortaya çıkan örnekler çocukları bu sıkıcılıktan ve anlayamama durumundan kurtarıyorlar. Biz de, bu bağlamda kullanılabilecek bir eğitsel mobil oyunu inceledik: 5th Grade Splash Math.

Oyun, oynayan çocuğun sınıfına göre farklı matematiksel işlemler sunarak belirli konuları hikayeleştirme ile öğretmeyi hedeflemektedir. Oyuna giriş yaptığımızda bizden bir profil oluşturmamız bekleniyor. Profili oluşturanlar, ücretsiz versiyonda oyuna başlayabilir. Ücretsiz versiyon günlük limite sahip olduğu için oyun istenen verimi sağlamayabilir. Bu sebeple ücretli versiyonuna geçmekte fayda olabilir. Oyunda, çocukların matematiği öğrenebileceği birden fazla alt başlık bulunuyor. Sayılar, basamak değeri, dört işlem, cebir, geometri gibi alt başlıklarda sorular yönetilmekte ve çocuklardan doğru cevaplar beklenmektedir.

Oyun, matematik tabanlı olduğu için, oyunu oynayan çocukların akademik başarılarına katkı sağlayabilir. Ayrıca, sadece 4 işlem değil, birçok konuda içeriğinde sorular ve konular bulunduğu için bir eğitim aracı olarak da kullanılabilir. Oyunda matematik bilgisi, süre kullanımı ve hata oranlarının raporlanması, ebeveynlerin çocuklarının performanslarını görmelerine de olanak sağlıyor.

Oyun, İngilizce dil desteğine sahiptir. Bu sebeple oyunu oynayan çocuklara ebeveynlerin eşlik etmesi ve anlayamadıkları noktalarda onlara yardımcı olması faydalı olabilir.

Oyunu,  IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

appstore

Fifth Grade Splash Math Learning Games oyunu için, ebeveynlere özel hazırlamış olduğumuz değerlendirmeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar, 4 işlem, cebir, geometri, kesirler
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Eşleştirme
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Aşırı derecede oyun içi satın almaya teşvik var.
Geliştirici  StudyPad Inc.
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi https://www.splashmath.com/
Kategori Eğitim
Boyut 320 MB
Yaş Sınırı +9
Platformlar iOS
Uygulama İkonu splash-math-icon175x175