endless-number-maxresdefault

Endless Numbers Oyun İncelemesi | IOS, Android

Parmaklar, çocuğun ilk abaküsüdür. Çocuklar, saymayı parmaklarıyla öğrenirler. Dolayısıyla sayıları da. Fakat, çocuğun sayılarla ve saymayla olan ilişkisi parmaklarıyla devam ederse, bu, onun için ileride sorunlar ortaya çıkarabilir. Sayıları, rakamlarla ve zihinden işlem yapmayla öğrenmesi ve zihnini bu yönde geliştirmesi gerekmektedir. Bunu sağlayan birçok araç olduğu gibi, mobil eğitsel oyunlar da buna katkı sağlamaya başladılar. Biz de bunlardan birisi olan Endless Numbers‘ı inceledik.

Oyun, rakamları ve sayıları, eğlenceli bir yöntemle çocuklara öğretmeyi hedeflemektedir. Başlangıçta, 1 rakamı ile başlanıyor ve 1’i sürükleyip yerine yerleştirmeye çalışıyoruz. Tutup sürüklerken de sevimli bir şekilde “one” diye sürekli ses çıkarıyor. Bu sayede çocuklar, hem rakamı hem de onun İngilizce karşılığını öğrenmiş oluyorlar. Sonraki rakam olan 2’yi de, 1 ile beraber yerine sürüklüyoruz. Bu sayede 2’nin, 1’den sonra geldiğini çocuklar öğrenebiliyorlar. Yerlerine yerleştirilen rakamlardan sonra, iki adet 1 rakamı ve bir toplama sembolü geliyor. Çocuk bu sayede 2’nin 1+1 ettiğini de öğrenebiliyor. Bütün sayılar ve rakamlar bu şekilde eğlenceli bir yöntemle çocuklara öğretilmeye çalışılıyor. Oyun, bu anlamda, hem dönüt vermesi, hem yönlendirmesi hem de eğitici olması ile çocukların oynamalarına ve eğlenceli vakit geçirmelerine olanak sağlıyor.

Oyun, çocukların sayıları, rakamları ve toplama işlemini öğrenmesine katkı sağlıyor. Verdiği dönütler, yanlış bir hamlede sadece hamlenin iptal edilmesi gibi durumlarla çocukların doğruyu kendi kendilerine bulmalarına katkı sağlıyor.

Oyun çocuklar için hız ve zaman problemi yaşamadan, matematiğin ilk adımı olan rakamları tanıma ve basit toplama işlemini oynayarak öğrenme fırsatını sunuyor. İngilizce olması ve sayıların İngilizce karşılıklarını verilmesi de oyunun dil öğrenimine katkı yapmasını sağlıyor. Oyunun, Türkçe dil desteği olmaması sebebiyle, ebeveynlerin çocuklarıyla beraber bu oyunu oynamalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca, oyunun ücretsiz versiyonun sadece 5’e kadar oynama imkanı tanıyor. 100’e kadar kilit açılabiliyor fakat bu kilidi açmak da belli bir ücret karşılığı oluyor.

Oyunu, IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

appstore google_play

Endless Numbers oyunu için, ebeveynlere özel hazırlamış olduğumuz değerlendirmeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi, Yabancı dil öğrenimş
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar, toplama işlemi
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, şekil
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Oyun içi satın alma var fakat çocukların ulaşabilecekleri şekilde değil.
Geliştirici Originator Inc.
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi
Kategori Eğitim
Boyut 99,9 MB
Yaş Sınırı +4
Platformlar iOS, Android
Uygulama İkonu endless-number-ikon