canım-kardesim-müzikali-okö

Canım Kardeşim Müzikali Çocuklarla Buluşuyor

TRT Çocuk kanalında uzun yıllardır çocukların sevgisini ve beğenisini kazanan Canım Kardeşim çizgi filmi, müzikal gösterisiyle Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde çocuklarla buluşuyor. Canım Kardeşim Müzikal’i, 6 Mart Pazar 11.00 ve 13.00’da gösterimde olacak.

canım-kardesim-müzikali-okö-icerik

Canım Kardeşim çizgi filminin iki kardeşi Müge ve Mine, yanlarına sevimli kedileri Mıcır’ı da olarak dünyayı dolaşıyor. Gösteri çevre duyarlılığı, farklı olanı anlamaya çalışmak, empati, kardeşlik, dayanışma gibi evrensel temaları eğlendirici bir dille ve coşkulu müziklerle sahneye taşıyor. Çocukların severek izlediği kahramanları sahnede görebilecekleri, onlarla birlikte heyecanlı bir yolculuğa çıkacakları gösteri, neşeli şarkıları ve kıpır kıpır danslarıyla tüm çocukları eğlenceye davet ediyor.

Çocuklar, Canım Kardeşim Müzikali ile hafta sonu muhteşem bir kültürel etkinlik gerçekleştirebilecek. Öğrenme ve eğlenmenin sanatsal halini yaşayacak olan çocuklar için unutulmaz bir gösteri olacak. TRT çocuk kanalının sunduğu harika çizgi film karakterlerinin vücut bulmuş hallerini çocuklar bir hayli seveceklerdir. Çocukların kültürel gelişimine katkı sağlayacak olan müzikal gösteri sanal dünyayı gerçek dünyaya taşıyor.