panda-jam-kapak

Panda Jam Oyun İncelemesi| IOS, Android

Gelişim çağındaki çocukların renk, şekil, yön ve konum öğrenmeleri, hayatı tanıma evrelerinin ilk basamağında bulunmaktadır. Çocukların ilk öğrendikleri şeyler çoğu zaman şekiller ve renkler olmaktadır. Biz de bu konuda çocuklara yardımcı olabilecek bir oyunu inceledik: Panda Jam.

panda-jam-mobil-oyun-içerik

Panda Jam, çocukların stratejik düşünme ve hareket etmeye yönelik eğlenceli zaman geçirmenize olanak sağlıyor. Oyun içerisinde çocukların yapması gereken şey aynı renkteki küpleri doğru gözlemleyip indirmek. Oyun, kaçırılan bebek pandanın annesine kavuşmasına engel olan küpleri aşmak için minik kurtarıcılarını bekliyor.

Oyun bölümleri ilerledikçe küp engellerin ve bebek pandaların sayısı artıyor. Oyuncunun hızla aynı renkteki küpleri eşleştirmesi ve anne pandayla kucaklaşma sahnesine gitmesi gerekiyor. Oyunun ilerleyen bölümlerinde küpleri patlamaya yarayan füze ve bombalar oyunu hızlandırmak için kullanılabiliyor. Oyun içerisindeki tatlı çilekler ise puanları toplamayı kolaylaştırıyor. Oyunda bebek pandalar golf, hokey, basketbol ve futbol oynayan sportif kişiliklere bürünebiliyor. Pandaların kurtarıcılığını üstlenen küçük kahramanlar, bambu ormanlarını, volkanik dağları ve kuzeyin soğuk buzullarını keşfediyor.

Oyun, çocukların duygusal zekasını harekete geçirerek, onların kahramanlık duygusunu yaşamasına olanak sağlıyor. Oyunda çocukların sorumluluk hissinin uyarıldığını gözlemleyebilirsiniz. Oyunda yardımseverlik duygusu da işlenmektedir.

Oyun, açıklamalı olarak oyuncunun hamlelerinin nasıl olması konusunda bilgi içeren ipuçlarına yer veriyor. Oyuncu ipuçlarını kullanarak, basit ve kolay bir şekilde küp engellerini ortadan kaldırabilir ve pandaları mutlu etmeyi başarabilir. Oyun arkadaşı istediğinizde ise Facebook hesabınızla giriş yaparak arkadaşlarınızı oyununuza davet edebilirsiniz. Menünün kullanımı ve oyun sonrası ve öncesi açıklama ve değerlendirme tablolarının geçilmesine pek olanak sağlanmaması ise oyunun dezavantajı.

Oyunu, IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

appstore google_play

 

Konular
Dil ve okuma-yazman öğrenimi Yönerge takibi
Fen/doğa ve bilim
Genel kültür

Panda Dünyasını Keşfederek Renkleri ve Bitkileri Öğrenme

Hobi Bulmaca Çözme
Matematik Geometri
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Gruplama, renk, yön, şekil
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, belirli uyarıcıları arama,
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Yardımseverlik
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirme
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Şiddet & Korku:  Şiddet ve Korku İçeriği Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirme Yok
Geliştirici  SGN
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi https://pandajam.zendesk.com/hc/en-us
Kategori Eğitim
Boyut 65,5 MB
Yaş Sınırı +4
Platformlar  IOS, Android
Uygulama İkonu panda-jarm-ikon