glob-trotters-default

Glob Trotters- Endless Runner Oyun İncelemesi |IOS, Android

Hızlı karar alma, el göz koordinasyonu ve alınan kararın hızlı bir şekilde uygulanması, zihinsel gelişimin sağlıklı bir şekilde ilerlediğinin göstergesidir. Bunu sağlamak da her zaman kolay olmayabiliyor. Çocuğun, hızlı düşünüp hızlı karar alması ve aldığı kararı uygulaması zihinsel aktiviteler yapmasıyla mümkündür. Biz de, bu süreçte çocuğun zihinsel gelişimine katkı sağlayabilecek bir oyunu inceledik: Glob Trotters.

Glob Trotters, Glob adı verilen karakterlerden oluşmaktadır. Karakterimizi seçerek oyun başlıyoruz. Karakterimiz, bir yuvarlağın etrafında dönerek, çıkan puanları topluyor. Fakat, bu puanlar iki farklı renkte oluyorlar. Renkler arasında geçiş yapmak için ekrana dokunmak gerekiyor. Ekrana basılı tutunca karakterimiz renk değiştiriyor ve aynı renkteki puanları topluyor. Puanların yanına gelince, karakterimiz puanla aynı renkte olmazsa oyunu kaybediyoruz. Oyun, motor gelişimine katkı sağlamak adına hızlı el hareketleriyle düşünce gücünün kullanılması üzerine kurgulanmıştır.

Oyunda iki farklı puan türü bulunuyor. Birincisi, oyun içerisinde topladığımız puanlar, ki oyunun puanlama sistemi bunun üzerine kurulu, ikincisi de puanların içerisinde yer alan altın paralar. Bu paralar, yeterli miktarda toplandığı durumda yeni karakterler açmamızı sağlıyor. Açtığımız karakterlerle oyunun sürekliliği sağlanıyor.

Oyun, çocukların odaklanma kabiliyetini geliştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca çocukların hızlı karar almasına, aldığı kararı hızlı bir şekilde uygulamasına ve el göz koordinasyonuna da yardımcı oluyor.

Oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor ve internete bağlı olma durumunda oyun içi satın alma seçenekleri çıkıyor. Bu sebeple oyunun ebeveyn kontrolünde oynanmasını tavsiye ederiz.

Oyunu; IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

appstore google_play

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat  Renkler
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, eşleştirme, renk, şekil
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var

 

Geliştirici By Fliptus
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://globtrottersgame.com/
Kategori Eğitim
Boyut 121 MB
Yaş Sınırı +4
Platformlar IOS, Android, Amazon
Uygulama İkonu glob-trotters-ikon