forest-home-default

Forest Home Oyun İncelemesi|IOS, Android

Analitik düşünme yeteneği, çocukların gelişim çağında, stratejik düşünebilecekleri ve üzerinde kafa yoracakları oyunlar, bulmacalar vb. gibi etkinliklerle gelişebilmektedir. Çocuk, karşısına çıkan herhangi bir şeyi derinlemesine düşünerek, analiz ederek bir karar veriyorsa analitik düşünme becerisi kazanmış demektir. Bu beceriyi kazandırabilecek ve çocukları hayvanlar alemi ile de tanıştırabilecek bir oyunu inceledik: Forest Home.

Oyun, bir bulmaca karesi ve üzerindeki eşleştirilme bekleyen ögelerden kuruludur. Macera kısmından oyuna girildiğinde, ilk aşamada oyunu öğretmek adına birkaç örnekle oyun başlıyor, daha sonra oynayan kişi kendi inisiyatifine bırakılarak oyunu tamamlaması bekleniyor. Karakterlerimiz ve onların yuvaları bizim oyun tahtamızda yer alan ögeler. Biz, en kısa yoldan, tüm karakterlerimizi evlerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Hamle sayısı belirli olduğu için hata yaptığımızda yanıyor ve oyunu tekrar oynamak durumunda kalıyoruz. Geçilen her aşama ve bölüm bizi yeni karakterler ve mekanlara götürüyor. Her 5 aşamada bir hediye çarkı çıkıyor ve özel güçleri buradan edinebiliyoruz. Oyun içerisinde tavşan, fare, kurbağa, ayı, arı, tilki, kurt, köstebek, sincap ve baykuş olmak üzere 10 farklı hayvan türü bulunuyor ve her aşamada farklı karakterlerle oynama imkanı buluyoruz.

Oyun, analitik düşünme becerisi kazandırma adına güzel örnekler içermektedir. Çocuklar bu oyunla birden fazla değişken için aynı anda çözüm bulabilecek, tümevarım ile bütünü oluşturabilecek ve bu sayede zihinsel gelişimlerine katkı sağlayabilecekler.

Oyun, oyun içi satın alma ve reklamlar yüzünden sıkıcı bir hal alabilmektedir. Oyunu oynayan çocuklara büyüklerin refakat etmesi ve belli bir süre oynatmasında fayda var.

Oyunu, IOS ve Android  mağazalarından indirebilirsiniz.

appstore google_play

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Doğa
Genel Kültür  Hayvanlar alemi
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, renk, şekil
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Hayvan sevgisi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Hayvan sevgisini geliştirebilir.
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Aşırı derecede reklam ve oyun içi satın alma var.

 

Geliştirici By The Binary Mill
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi http://www.thebinarymill.com/
Kategori Oyunlar
Boyut 104 MB
Yaş Sınırı +4
Platformlar IOS, Android
Uygulama İkonu forest-home-ikon-512x512bb