cupets-kapak

Cupets Oyun İncelemesi |IOS, Android

Çocuklarda sorumluluk duygusunun geliştirilmesini sağlayan mobil oyun Cupets, 4 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanmıştır. Cupets, yarasa, yaban domuzu, kurt, kedi, civciv, yılan, domuz, fare, kurbağa, balık, köpek, kaplumbağa olmak üzere 12 farklı hayvan türünden oluşur. Oyunda her cupets yani küp bir hayvanı simgeliyor. Oyun, hayvanları tanıma, çıkardığı sesleri tanımlama ve sahiplenme duygusunu aşılamayı hedefliyor. Oyun başlangıç olarak küp dünyasının içerisinde yer alan küpler ve nesneler hakkında bilgilendirmede bulunuyor. Oyun içerisinde küp dünyasının keşfinin nasıl olacağının ipuçlarına yer veriliyor. Oyunda yapılacak hamlelerin küp etkisinin kavranması üzerine yönlendirici ok sayesinde oyunun karmaşası ortadan kaldırarak oyunu oynayan çocuklara oyunu kavraması için yardımcı olmaktadır.

cupets-icerik

Oyuna başlamak için önceliğiniz bir küp yani hayvan küpü almak. İlk olarak küplerden herhangi birini ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. Sonrasında her bir küp için var olan kodlarda, seçili olan küpün kodunu girerek oyuna başlayabiliyorsunuz. Küp dünyasına adım attığınızda, küplerin yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesi için ihtiyaç duyduğu seviyeleri gösteren 4 farklı şişe ve faaliyetlerin seviyesini destekleyen 6 farklı aktivite olduğunu görebiliyorsunuz.  Oyun içerisindeki şişeler, kırmızı (sağlık), mavi (enerji), yeşil (açlık) ve sarı (mutluluk)’dır. Minik oyuncular, küplerin azalan seviyelerini arttırmak için uygun olan aktiviteleri yaptırarak, küpünün yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesine yardım edebiliyor.

Oyun, küpetler ile fiziksel ve duygusal bağ kurmaya olanak sağlıyor. Oyunda küplere yapılan olumlu ve olumsuz davranış tepki gösterimiyle çocuklar için doğru ve yanlış davranışın farklılığını resmediyor. Oyunun bu özelliği, minik oyunculara takınılması gereken ideal insan tavrını aşılamayı hedefliyor. Küpler, sevimli dost edinmek ve sorumluluk duygusunu geliştirmek adına duygusal zekayı besliyor.

Oyun, küpleri sevimli dostlar olarak çocukların oyun dünyasını süsleyebilir. Küp dünyanızı Facebook ve Twitter hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Oyunun dili: IOS sisteminde İngilizce; Android sistemde Türkçe indirebilirsiniz.

appstore google_play

Cupets oyunu için ebeveynlere özel hazırladığımız değerlendirmeyi  inceleyebilirsiniz.

Konular
Dil ve okuma-yazman öğrenimi Okuma ve Yazma Becerisi Kazanımı
Fen/doğa ve bilim Hayvan, Nesneleri, Sesleri Tanımlama
Genel kültür

Hayvanların Dünyasını Keşfetme

Hobi Fotoğrafçılık Deneyimi Kazanma
Matematik Rakamları Tanıma
Sanat Müzik
Değerlendirme
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet:  Şiddet ve Korku İçeriği Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yüksek
Geliştirici  Gıochı Prezıosı
Fiyat Free
Oyun Web Sitesi https://www.cupets.com/
Kategori Oyunlar
Boyut 88,1 MB
Yaş Sınırı +4
Platformlar iOS, Android
Uygulama İkonu cupets_300x300-(1)