DRAWNIMAL-BY-YATATOY

DRAWNIMAL BY YATATOY OYUN TANITIM | IOS APP

Çocuklara kalem-kağıt desteğiyle hem harfleri hem de hayvanları öğreten oyun: DRAWNIMAL BY YATATOY!

Oyun, kağıt-kalem yardımıyla oynanıyor. Oyun içerisinde alfabedeki bütün harfler bulunuyor. Ekranın üst kısmında seçilen harf, alt kısmında ise seçilen harfle başlayan bir hayvan bulunuyor. Ekranın alt kısmındaki hayvanın; kulak, kuyruk, saç gibi kağıt üzerinde çizilmesi gereken kısımları gösteriliyor. Cihazın altına yerleştirilen kağıda, aynı ekranda gösterildiği gibi kağıt üzerine kalemle çizilmesi gerekiyor. Çizim bittikten sonra da ‘play’ tuşuna basılıyor. Hayvan bütün ekranı kaplayıp, kendi karakterini yansıtan birtakım hareketler sergileyerek sesler çıkarıyor.

Oyun; ingilizce, ispanyolca, fransızca, italyanca ve almanca olmak üzere 5 dilde destekli. Oyun; alfabedeki A’dan Z’ye bütün harflerin, hayvanlarla da etkileşim kurarak nasıl yazıldığı ve okunduğu hakkında bilgi veriyor. Hayvanların fiziksel özelliklerini ve hangi sesleri çıkardığını göz önüne seriyor. Yani çocuklara görsel animasyon ve ses efektleri yardımıyla alfabeyi ve hayvanları, sadece dijital ortamda değil fiziksel etkileşim sağlayarak öğretiyor.

Oyun; dijital ortamın da dışına çıkıp, okul öncesi çocukların kalem tutma ve resim çizme becerilerini fiziksel etkileşim kurarak, bir nevi okula hazırlıyor.

Oyunu App Store‘dan indirebilirsiniz.

Geliştirici Drawnimal-ByYatatoy
Fiyat 5,49 tl
Oyun Web Sitesi http://www.yatatoy.com/drawnimal/
Kategori Eğitim
Boyut 32,3 MB
Yaş Sınırı +3
Platformlar iOS
Uygulama İkonu DRAWNIMAL-BY-YATATOY-icon