cocuk-egitimi

RTE Üniversitesi’nde “Çocuk Eğitimi” Konferansı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlmi Meseleler ve Sosyal Aktiviteler Topluluğu (İMSAK) tarafından düzenlenen konferansta Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi- psikiyatrist Prof. Dr. Sefa Saygılı, Çocuk Eğitimini anlattı.

Çocuk yetiştirirken özellikle hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Saygılı, anne-babanın birbirine saygı ve sevgi göstermesinin çocuğun psikolojisi açısından daha sağlıklı olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.

Prof Dr. Saygılı, geleceğimiz olan çocukları eğitirken ebeveynlerin çocuklara olan tutumunun öneminden bahsetti. Çocukların olumlu davranışlarına destek verilirken olumsuz davranışlarını tasvip etmeme tutumunu sürdürmeli ve hatalı davranışlarını da bilinçli bir şekilde düzeltilmesi konusunda Prof. Dr. Saygılı şunları söyledi; “Çocuklar kokutularak, hakaret edilerek, dövülerek yetiştirilmez. Bu tür davranışlar çocuğun dünyasında olumsuzluk yaratır, gerek psikolojik gerekse fiziksel olarak şiddet gören çocuk kendine ve çevresine güven duymaz.” dedi.

Konferansın ardından Prof. Dr. Sefa Saygılı’ya RTE Üniversitesi şilti takdim edildi.