dna-play

DNA PLAY OYUN TANITIM | IOS, ANDROID, AMAZON APP

Renk renk parçaları birleştirip eğlendirirken genetik hakkında bilgiler veren oyun: DNA PLAY!

Oyunda değişik şekillerden oluşan parçalar veriliyor. Her bölümde parçalar birbirine uygun bir şekilde birleştirilmeye çalışılıyor. Verilen parçalar oyundaki canavarın DNA’sını temsil ediyor. Doğru birleştirilen parçarın her bir bölümünde oyundaki canavarın gövdesi, bacakları, kafası oluşmaya başlıyor. Birleştirilen parçaların yeri değiştirildiğinde canavarın da DNA’sı değişiyor; vücudu farklı bir şekle dönüşebiliyor ya da rengi değişebiliyor. DNA’da yapılan küçük bir değişikliğin bile nasıl farklılık yarattığını göstererek bilimsel olarak düşünme becerisini de arttırmaya çalışıyor.

Birçok ödül sahibi olan oyun; basit bulmacalarla DNA’nın temel kavramı hakkında bilgiler veriyor. Oyunda genetiği tamamlanan yaratığa paten kaydırabiliyor, yemek yedirebiliyor, uyutabiliyor olması çocuklara günlük yaşamla ilgili alışkanlıkları da öğretme amacı güdüyor.

Oyun; çocukların yaratıcılıklarını kullanarak bilimsel düşünebilme, parça birleştirme, günlük hayata dair alışkanlıkları kazanabilme gibi yararlı bilgileri çocuklara öğretmeye çabalıyor.

Oyunu App StoreGoogle PlayAmazon‘dan indirebilirsiniz.

Geliştirici DnaPlay
Fiyat 7,99 tl
Oyun Web Sitesi http://avokiddo.com
Kategori Eğitim
Boyut 43,7 MB
Yaş Sınırı +4
Platformlar iOS, Android, Amazon
Uygulama İkonu dna-play-game-icon