kristal_piksel_01

KRİSTAL PİKSEL YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Ulusal çalışmaların önemi Uluslararası ölçekte 110 milyar doları geçen değeriyle en önemli endüstriler arasında yer alan oyun sektörü, her geçen yıl daha hızlı büyümeye devam ediyor. Oyun geliştirme çalışmalarının desteklendiği bölgelerde oyun geliştiricilerin ürettiği orijinal fikri mülkiyet değerleri, ülke kalkınmasına önemli katkıda bulunduğu bir gerçek. Özgün yapımların desteklenmesini önemseyen Kristal Piksel, bu alanda faaliyet gösteren oyun geliştiricileri, oyunları duyurmak ve takdir etmek için düzenleniyor.

2012 yılından bu yana Türkiye’de Dijital Oyun alanındaki yerli geliştiricileri ödüllendiren Kristal Piksel Yarışması için başvurular da başladı. 06 Kasım‘a kadar sürecek olan başvuruları değerlendirecek olan jüri, oyunlarda özgünlük, tasarım ve arayüzde kalite gibi özellikleri oylayacak.

Kristal Piksel, bu yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’nde düzenlenecek Eurasia Graphics 2015 etkinliği kapsamında 20 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek törenle yerel oyunlara ve oyun geliştirme faaliyetlerine ödüllerini verecek.