voidu

YENİLİKÇİ BİR DİJİTAL OYUN MAĞAZASI: VOIDU.COM

Dijital oyun sektörünün Türkiye’de günden güne büyümesiyle  oyuncuların sayısı, orijinal ve dijital oyunlara artan ilgi de beraberinde büyüyor. Ağustos ayında faaliyete geçen Voidu da, bu artan ilgi ve büyüyen pazarla birlikte dijital oyun platformları arasındaki yerini aldı.

Çok kısaca, Voidu dijital ortamda oyun satan bir online platform. Siteye ücretsiz üye olduktan sonra istediğiniz bir oyunu seçerek oyunların dijital versiyonlarını satın alabiliyorsunuz. Sonrasında ise oyunları ilgili platformlardan (Steam, Origin vb.) kodlar aracılığıyla aktivite edip veya Voidu üstünden indirerek oyuna orijinal olarak sahip oluyorsunuz.

Paralı oyunlarda ise farklı çözümler üretmiş Voidu. Kredi kartı ile ödeme seçeneği yanında Turkcell, Avea, Vodafone’un mobil ödeme seçenekleri ve TTNET faturası ile ödeme seçeneği de platforma eklenmiş. Yani oyunseverlere avantajlı koşullarda ve yeni oyunları dünya ile eş zamanlı buluşturma hedeflerinin altını çiziyorlar.

Merkezi Dubai’de olan ve ayrı fonlardan yatırım alan girişim henüz çok yeni olmasına rağmen, oyunseverler tarafından oldukça ilgi görmüş.

600 ‘ü aşkın oyunun şu anda oynanabildiği platformda , 10 tam zamanlı çalışanı bulunuyor. Günden güne gelişen pazarda yeni oyuncular ve yeni girişimler görmek, bizlere dijital oyun dünyasının ülkemizde de yakın gelecekte oldukça büyüyeceğine işaret ediyor.