fiete-choice-game

FIETE CHOICE OYUN TANITIM | IOS, ANDROID APP

4 yaşından büyük ve okul öncesi ya da ilkokul çağındaki çocuklar için Fiete’yle keyifli ve sürükleyici bir mantık oyunu: FIETE CHOICE!

El çizimi olan bu oyunda, sevilen denizci Fiete’ye, uyanık gözlere ihtiyaç duyulan bir yolculukta eşlik etmek gerekiyor. 99 seviyede neyin sıraya uymadığı bulunmaya çalışılıyor. Oyuncunun dikkatle ve peşi sıra kurgulanmış seviyelerde, hangi resmin sıraya uymadığını bulması için Fiete’ye yardımcı olması gerekiyor. Mesela iki inek ve bir domuz görülüyorsa, domuz sırayı bozuyor demektir ve üzerine dokunularak bu ortaya çıkarılıyor. Resimlerdeki ufak tefek değişiklikler ya da üçten fazla resmin gösterilmesiyle oyun git gide zorlaşıyor. Oyuncular bir yandan dikkatle resimlere bakarken aynı zamanda gülümseyecekler de; çünkü lastik çizme giymiş bir koyun ya da bıyıklı bir inek her gün karşılaştığımız şeyler değil.

Çocuklar bu uygulamada Fiete’yle birlikte konsantrasyon yeteneklerini, mantıksal düşünce sistemlerini ve özellikle de görsel algılarını eğlenceli bir şekilde çalıştırabilecekler. Bu; bilginin elde edilmesi, işlenmesi, depolanması ve yine bununla yakından bağlantılı olarak okuma-yazmanın öğrenilmesi için temel teşkil ediyor. Uygulama, pedagoglar ve ebeveynlerle işbirliği içinde geliştirilmiş.

Oyun; çocukların görsel algısını, mantıksal düşünmelerini, dikkat ve konsantrasyon yeteneğini geliştiriyor. Oyunda, genel teamüllerde rahatsız edici bir unsurla karşılaşmadık.

Oyunu App Store, Google Play ve Amazon‘dan indirebilirsiniz.

Geliştirici FieteChoice
Fiyat 2,69 tl
Oyun Web Sitesi http://ahoiii.com
Kategori Eğitim
Boyut 64,2 MB
Yaş Sınırı +4
Platformlar iOS, Android, Amazon
Uygulama İkonu fiete-choice-ikon