Brainventures

Brainventures Oyun Tanıtım | iOS App

”Bir çocuğun zihninin derinliklerine dalmaya hazır olun!”diyor, Brainventures. Nörolog ve eğitim bilimi uzmanları desteğiyle oluşturulan oyun son derece değişik ve ilgi çekici.

Bir beyin hücresi ya da oyundaki adıyla ”nöron olarak” görevler alıp, zihni geliştirmek için oluşturulmuş onlarca görevi sırasıyla yapmak gerekiyor. Başlangıçta kız ya da erkek seçimi yaparak, bir beyin hücresi rolüne bürünüyor ve ikili konuşmalarla alınan görevleri tamamlayıp kahramanınızın beynini geliştiriyorsunuz.

Görevler arasında, ince motor gelişimini destekleyen el becerileri, hafıza deneyleri, zamana karşı yarışmalar bulunuyor. Hangi aktiviteler insan beynini güçlendirir, oyun bu soruya esaslı cevaplar veriyor, ayrıca çoklu oynama imkanı da sunarak diğer ”beyin hücreleriyle etkileşim sağlayarak ”brain network” ünüzü geliştirebiliyorsunuz.

Oyunun ana fikri, ”yeni şeyler deneyerek, sağlıklı besinler tüketerek (ki oyunda buna da epey bir vurgu yapılıyor) doğru çalıştırılırsa insan beyni her geçen gün çok daha güçlü olabilir.”

Küçük yaş kullanıcılarında oyuncu konumlanmasında (kahramanımız bir beyin hücresi) ebeveynler bazı sorulara maruz kalınabilir. Genel teamülde geliştirici özelliği öne çıkan bir yapım.

Oyunu App Store‘ dan indirebilirsiniz.

Geliştirici Kizoomlabs
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.kizoomlabs.com
Kategori Eğitim
Boyut 99,6 MB
Yaş Sınırı +9
Platformlar iOS
Uygulama İkonu