1010!

1010! Stratejik Düşünmeyi Geliştiriyor

Tetris, geliştirildiği günden beri birçok insan tarafından oynanan ve çok sevilen bir oyun oldu. Yaklaşık 30 senelik bir geçmişi bulunan oyun dünya çapında binlerce hayrana sahip. Tetris, bulmaca oyunlarının atalarından sayılabilir. Tetris’in mantığı ile hareket eden birçok oyun geliştirildi. Biz de, bir Türk firması tarafından geliştirilen ve dünya çapında milyonlarca kişinin oynadığı tetris klonu bir oyunu inceledik: 1010!

1010!, 10×10 kareden oluşan bir düzlem üzerinde oynanan ve gelen parçaların bu düzleme yerleştirilip yatayda veya dikeyde tüm sıra kapatıldığında sıranın yok olduğu bir oyun. Ne kadar çok parça yok edilirse o kadar fazla puan alınıyor ve sıralamada üst sıralara çıkılıyor. Parçaların üçer üçer gelmesi ve değiştirilememesi, dolayısıyla oyunun zorluk derecesini de yükseltiyor. Düzleme yerleştirilemeyecek bir parçanın kalması oyunu sonlandırıyor.

Oyun, görsel zekayı geliştiriyor ve stratejik düşünme becerisi kazandırıyor. Oyunu oynayan çocuklar, matematiksel zekalarını da kuvvetlendirebiliyor. Ayrıca tümevarım ile düşünme kazanımı elde edebiliyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, puan sistemi ile çalışıyor. Arkadaşlar arasında rekabete dayalı bir puanlama sistemi olduğundan aşırı derecede oynanma ihtimali bulunuyor. Ayrıca ücretsiz versiyonda sık reklam gösterimi ile rahatsız edici olabiliyor. Bu sebeple oyunu çocuğunuza belli bir süre oynatmanızda fayda bulunuyor.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Matematiksel düşünme becerisi
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama,
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, renk, şekil
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Stratejik düşünme becerisi
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme ve reklam gösterimi var.
Geliştirici Gram Games
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://1010ga.me
Kategori Bulmaca
Boyut 64,8 MB
Yaş Sınırı 8 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android