feed the animals

Feed the Animals Çocuklarda Hayvan Sevgisi Oluşturuyor

Hayvan sevgisi, çocuğun dünyaya farklı bir bakış açısı ile bakmasını sağlar. Dünya üzerindeki ekosistemin bir parçası olduğunu ve hayvanların da insanlar kadar bu dünyada hakları olduğunu bilen bir çocuk, vicdanı sağlam bir birey olarak yetişir. Fakat her çocuk evcil hayvan imkanına sahip olmayabilir. Bu kapsamda, çocukta hayvan sevgisi oluşturacak bir oyunu inceledik: Feed the Animals

Oyun, birçok alt bölümden oluşmaktadır. Her bölüm, çocuk ile hayvanlar arasında sevgi bağı oluşmasını sağlayan oyunlardan oluşuyor. Birinde çocuk hayvanları besliyor, diğerinde onları tedavi ediyor. Hayvanlarla harfleri öğreniyor, görsel zekalarını geliştirecek fark bulma oyunu oynuyor, noktaları birleştiriyor ve sayıları öğreniyor. Oyun, bir çocuğun birden fazla kazanım elde etmesini sağlayan birçok oyunu içeriyor ve iyi bir eğitim aracı olduğunu gösteriyor.

Oyun, çocuklarda hayvan sevgisi oluşturuyor ve onları bir hayvansever adayı yapıyor. Ayrıca, yön, konum, şekil, boyut, harf, sayı gibi kazanımlar sağlatıyor ve görsel zekalarını geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun içi yükseltme seçeneği bulunan oyunu ister ücretsiz versiyonu ile isterseniz yükseltme yaparak oynatabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz versiyonda belli aralıkla çıkan reklamlar can sıkıcı olabilmektedir.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Hayvanlar hakkında bilgi
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, renk, şekil
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi  Hayvan sevgisi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:  Hayvan sevgisi
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme ve reklam gösterimi var.
Geliştirici Paper Boat Apps
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.paperboatapps.com/
Kategori Bulmaca
Boyut 76,6 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS