efk 4

Çocuklar İçin Her Hafta Bir Mühendislik

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) Türkiye’de!

Çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlayan Engineering For Kids’in Ağustos ayı programında Kimya, Uzay ve Havacılık, Makine ve İnşaat mühendisliği eğitimleri yer alıyor. EFK’da 6 haftalık eğitimlerinin yanı sıra hafta sonu atölye çalışmalarında da çocuklar, STEM metodu ile eğlenerek öğreniyorlar. Çocuklar, mühendislik tasarım süreci olan SOR, DÜŞÜN, TASARLA, YAP, TEST ET, GELİŞTİR kavramlarını deneyimliyor, farklı mühendislik branşlarını öğrenirken, endotermik ve egzotermik reaksiyondan yol yapımına, mancınığın çalışma prensibinden paraşüt yapımına kadar birbirinden ilginç bilgileri öğreniyorlar ve çalışma sistemini irdeliyorlar.

Farklı mühendislik branşlarında sunulan 6 haftalık eğitim programlarının yanı sıra hafta içi yaz kampı ile de çocuklar ile buluşan EFK’da Ağustos ayı boyunca hafta sonu atölye çalışmalarında 4 farklı mühendislik dalında eğitim verilecek.

4-7 yaş arası çocukların katılabileceği Acemi Mühendisler atölyeleri saat 14:30’da, 8-12 yaş arası Çırak Mühendisler atölyeleri ise 16:30’da başlıyor olacak. Katılımın 60 TL + KDV olduğu atölyeler Ağustos ayı boyunca devam edecek.

Detaylı bilgi için Engineering For Kids’in websitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.engineeringforkids.com/location/turkey