ClockworkBrain

Clockwork Brain Oyun İncelemesi | iOS, Android

Zihinsel gelişim için çocuklara birçok oyun oynatır aileler. Çocuk, daha ufak yaşlardan itibaren üç boyutlu cisimleri uygun deliklerden sokmaya çalışır, yapbozları bitirir, velhasıl zihinsel gelişimi için ailesi tarafından kendisine sunulan birçok seçeneği değerlendirir ve sağlıklı bir zihinsel gelişim süreci yaşar. Tabii ki zihinsel gelişim için oyunlar bir yerde yetmeyebilir. Burada da devreye mobil oyunlar girmeye başlıyor artık. Birçok mobil oyun, çocukların zihinsel gelişimleri için çok iyi fırsatlar sunmaktadır. Biz de bu oyunlardan birini sizler için inceledik: Clockwork Brain.

Oyun, farklı bir tarza sahip, içeriğinde birçok zihin oyununu barındıran güzel bir mobil oyundur. İçeriğindeki zihinsel aktivite oyunlarından herhangi birini seçip oyuna başlayabiliriz. Bunlar, şekillerden tek olanı bulma, gölge bulma, hafızada sayı tutma, İngilizce kelime öğrenme, dikkat, üç boyutlu düşünme, hafızada şekil tutma gibi oyunlardır. Bu oyunlar, belli bir süre içerisinde bize görevler veriyor ve bunları tamamlamamızı istiyor. Ne kadar hızlı ve doğru bir şekilde oynarsak, o kadar daha fazla puan kazanıyor ve 3 yıldızı tamamlama şansı yakalıyoruz. Çok puan özel ödül anlamına da geliyor. Oyun sonunda verdiği istatistiki bilgi ile de kendimizi değerlendirme imkanı sunuyor.

Oyun, çocukların görsel algılarının gelişmesine, zihinsel gelişimlerine, dikkat ve hafızalarına olumlu katkı sağlıyor. El göz koordinasyonun sağlanması, İngilizce kelime öğrenimi, yön bilgisi gibi kazanımlar da sağlayan bu oyun çocukların zihinsel aktivite yapması için çok iyi bir uygulamadır.

Ebeveyne Tavsiye:

Oyun, çocukların rahatça anlayabileceği düzeyde fakat Türkçe desteği bulunmuyor. Ayrıca oyun içi satın alma seçeneklerinin bulunması sebebiyle oyunun sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda var.

Öğretmene Tavsiye:

Çocuklar için iyi bir zihinsel gelişim egzersizi olan bu oyunu sınıf içi yarışma şeklinde kullanabilirsiniz. Ayrıca, sadece görsel zekaya değil, hafıza ve dil öğrenimine de katkı yaptığından bu oyunu kendi derslerinize adapte edebilir ve ders sırasında kullanabilir ya da evde oynanması için tavsiye edebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi, yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza  Bilgilerin kodlanması depolanması ve ihtiyaç anında geri çağırılması
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Oyun içi satın alma mevcut
Geliştirici Total Eclipse
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://www.aclockworkbrain.com/
Kategori Eğitim
Boyut 270 MB
Yaş Sınırı 6 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android