1

Fizzy’s Lunch Lab Fresh Pick Oyun İncelemesi | iOS, Android

Çocuğun erken yaşlarda elde ettiği, yön bilgisi, zihinden işlem, yönerge takibi gibi kazanımlar, onu hayata daha iyi adapte edip, sadece okulda değil hayatın birçok alanında işini kolaylaştırmaktadır. Bu süreç de her zaman kolay işlemez. Aileler, çocuğun zihinsel gelişim sürecinde oldukça sıkıntı çekmektedir. Geleneksel metotlar, öğrenme yöntemleri de günümüz çocuklarına hitap etmiyorlar. Biz, çocuğunuza bu aşamada yardımcı olabilecek ve onun zihinsel gelişim sürecine faydası olabilecek bir oyunu inceledik: Fizzy’s Lunch Lab Fresh Pick.

Oyun, çeşitli alt oyunlardan oluşmaktadır. Her bölümün başında, oynayanı hikayeye adapte etmek için gösterilen kısa videolar bulunuyor. Çocuk, bölüme adapte olup ilk aşamada ne yapacağını öğrendikten sonra 9 adımdan oluşan alt oyunlardan birini tamamlayıp ödülünü alıyor. Kimi bölümde yön çizme, kimi bölümde para üstü verme, kimi bölümde bütçeye göre alışveriş yapma, kimisinde de nerede olduğu söylenmiş malzemeyi bulma oyunlarını oynayabilir. Her bölümün kendi içerisinde bir hikayesi ve oynanışı bulunmaktadır.

Oyun, çocuklara yön bilgisi, zihinden işlem yapma, farklı düşünme, alternatif yollar seçme, konum bilgisi gibi kazanımlar sağlıyor. Hikayeleştirilmiş anlatımı ile çocuğu sıkmıyor ve onun görevleri tamamlamasını sağlıyor. Reklam gibi içeriklerin hiç bulunmaması ile de çocuklarınıza gönül rahatlığıyla oynatabilirsiniz.

Tamamen İngilizce olan oyun, çocukların anlamalarına engel olabilir. Bu sebeple oyunun ebeveyn desteği ile oynanmasında fayda var. 6-8 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olan bu oyunu ebeveynler ve öğretmenlere tavsiye ediyoruz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar, toplama, zihinden işlem yapma
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici PBS Kids
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://pbskids.org/apps/
Kategori Eğitim
Boyut 196 MB
Yaş Sınırı 6-8 yaş arası
Platformlar iOS, Android